Zajęcia plastyczne ph. „Pokochaj jesień” w Wierzawicach

„Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.

Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.

Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem”
Tadeusz Karasiewicz

Jesień to magiczna i pełna kolorów pora roku, która niezwykle inspiruje do tworzenia prac plastycznych. Barwne liście i otaczające nas kolory zachęcają do rozwijania twórczości w każdym dziecku. 06.11.2019 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach, przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzawicach odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci miały za zadanie wykonać „Kartkę z jesiennymi pozdrowieniami”. Motywem przewodnim były różnobarwne liście drzew. Liście te zostały naklejone na kartkę, a następnie, na naklejonych liściach uczestnicy umieszczali wyciętą ramkę w kształcie liścia, dzięki czemu powstały piękne, oryginalne kartki. Wewnątrz kartek również zostały naklejone wiersze o jesieni. Zadanie to pozwoliło na rozwijanie zmysłów i doskonalenie kreatywności, koncentracji u dzieci oraz pozwoliło na obcowanie z przyrodą.