Dziś w naszym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty walentynkowe pod hasłem „Słodka misja – Waletynki” Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Na uczestników czekało już wcześniej przygotowane ciasto , które z wielkim zapałem wałkowały, a następnie wycinały z niego walentynkowe serduszka.
Gdy ciasteczka trafiły do piekarnika, cukiernicy zabrali się za przygotowywanie serduszkowych babeczek. Po upieczeniu ciastek wspólnie zanurzyliśmy je w czekoladzie i dekorowaliśmy kolorowa posypką. Gotowe wypieki pakowaliśmy w przezroczyste woreczki aby dzieci mogły zabrać je do domu i podarować swoim bliskim. Babeczki po ostudzeniu stały się pyszna nagrodą za włożoną pracę oczywiście nie obyło się bez degustacji! Nie zabrakło także dodatkowego wyrabiania ciasta , aby każdy mógł przygotować więcej słodkości dla swoich najbliższych.
Na koniec nie zabrakło słodkiej niespodzianki w postaci waty cukrowej która bardzo ucieszyła dzieci.
To były pełne radości, słodkich zapachów i kreatywnej zabawy warsztaty. Dziękuję Bibliotece Chałupki Dębniańskie za pomoc w warsztatach.