Zajęcia wypalania w drewnie w Dębnie

20 września w Ośrodku Kultury w Dębnie odbyły się zajęcia wypalania w drewnie. Tak zwana  pirografia to technika zdobienia drewna poprzez wypalanie w nim różnorodnych wzorów za pomocą rozgrzanej  do czerwoności końcówki pirografu. Zaawansowani artyści z kawałka drewna potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Amatorskie dzieła sztuki powstały na naszych zajęciach, ten rodzaj prac plastyczno-technicznych rozbudził  w uczestnikach poczucie piękna i wyobraźni. Dodam że nie jest to łatwa sztuka zwłaszcza, że pracujemy z urządzeniem, które osiąga bardzo wysokie temperatury więc trzeba być bardzo ostrożnym i skupionym na tym co robimy. Wszystkim uczestnikom zajęć gratuluję wytrwałości i pięknych efektów swojej pracy.