Zajęcia z okazji z dnia matki w Maleniskach

„Dzień Matki” to jedno z najbardziej pozytywnych świąt kalendarzowych w roku. W przypadku najmłodszych pociech, jego nieodłącznym elementem jest własnoręcznie wykonany prezent dla mamy z okazji jej święta, który sam w sobie jest dowodem uczuć.

Na zajęciach plastycznych, jakie odbyły się 24.05.2021 w Ośrodku Kultury w Maleniskach, przy współpracy z Przedszkolem i Szkołą Podstawową w Maleniskach zajęliśmy się robieniem laurek przestrzennych – najwdzięczniejszych prezentów od dziecka dla swojej mamy, które zawsze cieszą jej serce i przynoszą ogromną radość. Po ówczesnym przygotowaniu przez animatora zajęć potrzebnych elementów i przyborów, za sprawą umiejętności, dokładności i precyzji wykonania dzieci, powstały przepiękne laurki, wewnątrz których zostały umieszczone wiersze dla mamy.
Głównym celem zajęć było rozwijanie okazywania szacunku i miłości dla swojej mamy, kultywowanie tradycji związanych z „Dniem Matki”, jak również rozwijanie umiejętności plastycznych i wyrabianie sprawności manualnej dziecka.