Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Zapachniało piernikami w Wierzawicach

Zapachniało piernikami w Wierzawicach

Pierniczki- trudno sobie wyobrazić bez nich święta. Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia jak pieczenie i dekorowanie pierników.
Pierniki stanowią wspaniałą ozdobę świątecznego stołu czy choinki. Mogą być także oryginalnym, własnoręcznie stworzonym prezentem dla ukochanej osoby. Pieczenie pierników to podtrzymywanie polskiej tradycji.

Pyszne korzenne ciastka to kolejny punkt w cyklicznych warsztatach pt: ” Mały Mistrz Kuchni” Ośrodka Kultury w Wierzawicach. Kreatywne warsztaty twórcze z zakresu zdobienia pierników odbyły się 13. 12. 2018
Uczestnicy warsztatów kulinarnych to klasa II b z Zespołu Szkół w Wierzawicach wraz ze swoją wychowawczynią Renatą Czerwonką. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są niezbędne do przygotowania ciasta na pierniczki i jaką finalną konsystencję ma to ciasto.
Dzieci dekorowały ciasteczka pod okiem organizatorów warsztatów: Danuty Danak i Grażyny Buczkowskiej, natomiast kwiz Bożonarodzeniowy dla dzieci przygotowała Lucyna Murdzia.
Dzieci otrzymały przepis na pierniczki, aby mogły kontynuować działania w rodzinnym gronie. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż prawdziwa, pachnąca choinka, udekorowana pierniczkami i ciastkami własnego pomysłu.