Zespół „Canta Rhei” w Łukawcu

W dniu 05.05.2019 r. Zespół wokalno-instrumentalny „CANTA RHEI” działający przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich brał udział w Przeglądzie Pieśni Maryjnej w Parafii pod wezwaniem „Objawienia Pańskiego” w Łukawcu.  Motto przewodnie powyższego przeglądu brzmiało: „Z pieśnią na ustach do serca Matki”.

Zespół „Canta Rhei” zaprezentował się niebywale zarówno wykonaniem prezentowanych utworów jak też pięknymi okolicznościowymi strojami w Maryjnych kolorach.
Po występie przez licznie zgromadzoną publiczność zespół otrzymał gromkie długo trwające brawa.
Zachwycona publiczność, księża jak również Pan Albert Hawrylak Wójt Gminy Wielkie Oczy do rąk Pani Elżbiety Wnęk instruktora i zarówno opiekuna grupy wraz z gratulacjami wręczył pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki.
A więc śmiało możemy powiedzieć, że jest się czym pochwalić nie tylko przed swoją publicznością, bo repertuar zespół posiada nad wyraz bogaty

W Łukawcu zespół „Canta Rhei” wykonał trzy utwory:
1 – „Niepokalana”
2 – „Maryjo Pragniemy Cię Miłować”
3 – „Panie Światłość Miłości Twej Świeci”