Zespół Cantilenae na Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Tryńczy

W niedzielne popołudnie dnia 14 lipca 2019 r. na placu rekreacyjnym obok Urzędu Gminy w Tryńczy odbył się XII Regionalny Przegląd Piosenki Biesiadnej i Gawędy. W bieżącym roku w biesiadzie wziął udział zespół „CANITILEANE” działający przy Ośrodku Kultury w Dębnie, który zajął III miejsce w dziedzinie: zespoły wokalno-instrumentalne. Było to ogromne wyróżnienie dla zespołu.

W biesiadzie brały udział zespoły śpiewacze i gawędziarze z powiatów jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz zaproszone zespoły z sąsiadujących powiatów. Spotkaniom towarzyszyły turnieje biesiadne, stoiska z regionalnym jadłem i rękodziełem artystycznym. Celem przeglądu było popularyzowanie wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych oraz często już zapominanego gawędziarstwa.