Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe – warsztaty z Ośrodkiem Kultury w Rzuchowie i w Piskorowicach

W dniu 15 grudnia w Ośrodku Kultury w Piskorowicach, uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej wzięli udział wraz z opiekunami w warsztatach„ Tradycje  i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”. Przypomnieliśmy sobie tradycje bożonarodzeniowe i symbole związane ze świętami, jak: pierwsza gwiazdka, sianko pod obrusem, 12 potraw czy wolne miejsce przy wigilijnym stole. O ty wszystkim opowiedziała nam Pani Helena Szykuła, mieszkanka Piskorowic, która posiada bogatą wiedzę na temat dawnych i dzisiejszych świątecznych obyczajów.  Następnie własnoręcznie przygotowaliśmy pierniczki oraz kartki świąteczne. Na zakończenie spotkania wszyscy podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia  i w świątecznych nastrojach udali się do domów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w warsztatach i miłą atmosferę.