Motyle i gniotki – zajęcia w Maleniskach

27.08.2021 to kolejny dzień pełen atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas „ Wakacji z kulturą” w Ośrodku Kultury w Maleniskach. Tym razem dzieci miały możliwość zrobienia motyla z papierowej rolki oraz gniotka, które po warsztatach zabrały do domu. Pierwszym etapem zabawy było wykonanie motyla z rolki po ręcznikach jednorazowych. Motyle są tymi owadami, które wzbudzają powszechny podziw. Piękne, kolorowe, a zarazem ulotne i delikatne. I one właśnie były inspiracją do zajęć, podczas których po raz kolejny posłużyliśmy się metodą upcyklingu. Przy pomocy rolki papierowej, bibuły i drewnianego patyczka powstały twórcze i kolorowe prace- motylki imitujące witraże, ponieważ kierując je w stronę światła czy słońca skrzydełka motyli nabrały kolorowych barw.

W drugim etapie przedstawiony został sposób i jakie materiały są niezbędne do wykonani gniotka. Przy pracy cała sala w mig zmieniła się w obsypaną mąką pracownię twórczą. W efekcie powstały różnokolorowe gniotki z uśmiechniętymi minami i włóczkowymi czuprynkami. Zabawa- zgniatanie balona napełnionego mąką doskonale wzmacnia mięśnie dłoni, odstresowuje i wycisza, wprowadza w dobry nastrój, pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje.

Obie zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości.