Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Zespół Śpiewaczy „Dębnianie”

Zespół Śpiewaczy „Dębnianie”

Zespół został założony w 2004 roku.
Na przestrzeni wielu lat zespół zgromadził spory repertuar utworów, znajdują się w nim piosenki ludowe, kolędy, pastorałki i pieśni religijne.
Zespół bierze udział w licznych imprezach organizowanych na terenie Gminy Leżajsk i poza jej granicami. Między innymi „Dębnianie” brali udział w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Tyczynie. Wielokrotnie występowali na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Klasztor Ojców Bernardynów w Leżajsku.


Podczas swej działalności zespół brał udział w różnorodnych konkursach i przeglądach. W roku 2013 na I Gminnym Przeglądzie Piosenki Biesiadnej w Giedlarowej zespół zajął III miejsce, a w roku 2014 wśród 8 zespołów I miejsce. Otrzymał nagrodę finansową od Spółki Stare Miasto Park w Wierzawicach i nagrodę finansową specjalną, którą ufundował Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko. Od kilku lat zespół podjął się edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży, przygotowując różne inscenizacje jak : Kolęda z gwiazdą, Jasełka, Misterium Męki Pańskiej. We współpracy ze Szkołą Podstawową w Dębnie organizuje „Dzień Matki”, Dzień Dziecka, Dzień Papieski, Koncert Maryjny, Koncert Kolęd i Pastorałek. Staramy się odtwarzać obrzędy i obyczaje ludowe związane z naszym regionem.
Na przestrzeni lat skład zespołu zmieniał się, obecnie działają w nim:
Stanisław Osip – akompaniator

Agnieszka Moszkowicz

Mariola Bosak

Lucyna Perykasza

Maria Kulpa
Elżbieta Zawierucka

Magdalena Dziob

Ewelina Dziamara

Marta Żak
Bożena Bochenek
Anna Cebulak
Krystyna Baran
Edward Cebulak
Stanisław Maciura
Andrzej Bochenek
Andrzej Zalot
Franciszek Kątnik

Najnowsze filmy wideo

Partnerzy

Poniżej przedstawiamy naszych partnerów, sponsorów, darczyńców oraz media z którymi współpracujemy

Gmina Leżajsk
Stare Miasto-Park
Muzeum Ziemi Leżajskiej