Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk

Zespół Śpiewaczy „Wierzawianie”

Zespół Śpiewaczy „Wierzawianie”

Zespół został założony w 2000 r. Działa przy Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Zespół prezentuje bogaty i zróżnicowany repertuar pieśni ludowych, biesiadnych i obrzędowych. Źródłem repertuaru jest ustna tradycja ludowa, oparta głównie na przekazach rodzinnych, a także teksty pisane przez Jana Fimiarza. Zespół charakteryzuje zakorzenienie w tradycji, talenty śpiewacze, pracowitość i otwartość. Kierownikiem zespołu jest Jan Fimiarz, akompaniament muzyczny Stanisław Osip.
W skład zespołu wchodzą: Jan Fimiarz, Zofia Niemczyk, Renata Czerwonka, Józefa Piziak, Barbara Helit, Maria Łaszczowska, Maria Fimiarz, Anna Kupras, Katarzyna Dziob, Aniela Nyc, Irena Walania, Elżbieta Grunt, Zofia Popowicz, Henryk Czerwonka, Andrzej Magiel, Władysław Niemczyk, Tadeusz Walania. Członkowie zespołu wykazują dbałość i troskę o zachowanie, zarówno lokalnej tradycji muzycznej, jak i miejscowej gwary, dawnych strojów i rekwizytów obrzędowych. Prezentując swój bogaty repertuar podczas licznych koncertów i festiwali, zespół zgromadził wiele nagród i wyróżnień między innymi w konkursie piosenki biesiadnej w GOK w Giedlarowej zdobywał wysokie I, II miejsce. Podczas Podkarpackiego Konkursu Piosenki Biesiadnej w Tryńczy zespół otrzymał II miejsce.
Tajemnica żywotności i sukcesy zespołu tkwią w połączeniu żywej obecności tradycji, dużej pasji oraz ciekawość świata i ludzi.
Dorobek zespołu i zasługi dla wsi, regionu są nieocenione.

Najnowsze filmy wideo

Partnerzy

Poniżej przedstawiamy naszych partnerów, sponsorów, darczyńców oraz media z którymi współpracujemy

Gmina Leżajsk
Stare Miasto-Park
Muzeum Ziemi Leżajskiej