Gminny Dzień Niepodległości w Piskorowicach

gminne niepodleglosc11 listopada w Piskorowicach odbyły się gminne uroczystości Obchodów Święta Niepodległości Polski pod hasłem „Pociąg do wolności". Uroczystości rozpoczęła msza święta o godzinie 11.00, której przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Mariusz Kilar.

Po mszy wszyscy zebrani wraz z Orkiestrą Dętą z Brzózy Królewskiej udali się pod Dąb Katyński. Ksiądz proboszcz poprowadził modlitwę za poległych, następnie miał miejsce apel pamięci i złożenie wieńców przez zebrane delegacje. Po złożeniu wieńców pod przewodnictwem Orkiestry udano się do Ośrodka Kultury, gdzie miał miejsce montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piskorowicach. Pięknego poloneza zatańczyły dzieci z czwartej klasy Szkoły Podstawowej. Swoje umiejętności pokazały wokalistki działające przy Ośrodku Kultury, a także Koło Gospodyń Wiejskich. Wszystkim dziękujemy za obecność i pomoc w organizacji tak ważnej dla naszego kraju uroczystości.

dnigminy m

nocbrzoza m