Warsztaty wielkanocne w Wierzawicach

warsztaty wielkanoc13 marca dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wierzawicach robiły kwiaty z bibuły, którymi będą przystrajać palmy. Tradycja robienia kwiatów z bibuły w naszym regionie sięga dawnych czasów i nie dotyczy tylko kwiatów do palm na Niedzielę Palmową.

Dawniej kwiaty były również ozdobą w domach, czy na wiązankach przygotowywanych na Wszystkich Świętych. Żeby z delikatnej bibuły stworzyć kolorowe cudeńka trzeba mieć zwinne ręce i trochę chęci do uczenia się od doświadczonych osób. W zajęciach uczestniczyły dzieci z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Wierzawicach wraz z panią Renatą Czerwonka. Warsztaty prowadzone przez p. Lucynę Murdzia pracownika Biblioteki w Wierzawicach i instruktora Ośrodka Kultury w Wierzawicach- Danutę Danak.
Zachęcamy i zapraszamy mieszkańców do zrobienia własnej palmy na niedzielę palmową-będzie oryginalna i ciekawsza niż ta kupiona w sklepie.

poetyckibrzoza m

batory m