Zachęcamy do zgłoszenia grupy na Włościańskie Jadło 2018!

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk organizuje Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło", w dniu 27 maja 2018 r. o godz. 15.00 na stadionie sportowym w Giedlarowej.

 

Ta prestiżowa impreza Gminy Leżajsk ma na celu przybliżyć nam smak dawnych i często zapomnianych, a bardzo zdrowych i oryginalnych potraw przygotowywanych niegdyś przez naszych przodków. Jest to wydarzenie kulturalne, które zdobyło sobie dużą popularność tak wśród wystawców jak i publiczności. Od kilku lat ma już zasięg ogólnopolski. Degustacji potraw zawsze towarzyszą występy zespołów artystycznych.
Rokrocznie staramy się zapraszać do udziału w niej coraz to inne grupy organizacji kobiecych, bo przecież każdy zakątek naszego kraju posiada stare niezapomniane specjały, których smakiem i sposobem przyrządzania mógłby się pochwalić i zaprezentować.
Organizatorzy przy wydatnej pomocy sponsorów zapewniają dla każdej grupy prezentującej jadło, wartościowy upominek, który jest rekompensatą za trud gospodyń, które je przyrządziły oraz posiłek dla 5 członków delegacji. Mamy nadzieję, że także na Waszym terenie znajdą się organizacje kobiece, które zechciałyby zaistnieć na „kulinarnym forum" i przygotować kilka potraw na podstawie „babcinych" przepisów. Z reguły przyjmuje się zaprezentowanie co najmniej trzech potraw gotowanych i dwóch wypieków. Podaje się je w dwóch wariantach: dla szerokiej rzeszy uczestników za symboliczną /ustaloną przez siebie/ opłatą oraz w niewielkiej ilości każdej z prezentowanych potraw na „Włościański stół" do degustacji przez sponsorów i zaproszonych gości. Dla każdej grupy zapewniamy stolik – miejsce pod eksponowanie przywiezionych potraw, natomiast nakrycie i naczynia potrzebne do podania poszczególnych dań są w gestii każdej grupy.
Proponujemy, by z każdej gminy wytypowano 1-2 grupy. Przy dużej ilości zgłoszeń o udziale w imprezie zdecyduje ich kolejność.
W przypadku przyjęcia naszego zaproszenia prosimy o potwierdzenie na załączonej karcie zgłoszenia albo przesłanie e-mailem do dnia 15 maja 2018 roku na adres:

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk,
Giedlarowa 285
37-300 Leżajsk
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel/fax. 17 242 51 17

Poniżej: karta zgłoszeń

 

Zapraszamy

jadlo m

naszanoc m

konkursdebno m

 

konkurschalupki m

naszajestnoc m

plastycznypiskorowice m 

konkursrzuchow m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1254475
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
19
202
1355
1790
4438
8512
1254475

Twoje IP: 54.81.232.54
Server Time: 2018-05-21 05:21:41

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt