Zachęcamy do zgłoszenia grupy na Włościańskie Jadło 2018!

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk organizuje Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło", w dniu 27 maja 2018 r. o godz. 15.00 na stadionie sportowym w Giedlarowej.

Ta prestiżowa impreza Gminy Leżajsk ma na celu przybliżyć nam smak dawnych i często zapomnianych, a bardzo zdrowych i oryginalnych potraw przygotowywanych niegdyś przez naszych przodków. Jest to wydarzenie kulturalne, które zdobyło sobie dużą popularność tak wśród wystawców jak i publiczności. Od kilku lat ma już zasięg ogólnopolski. Degustacji potraw zawsze towarzyszą występy zespołów artystycznych.
Rokrocznie staramy się zapraszać do udziału w niej coraz to inne grupy organizacji kobiecych, bo przecież każdy zakątek naszego kraju posiada stare niezapomniane specjały, których smakiem i sposobem przyrządzania mógłby się pochwalić i zaprezentować.
Organizatorzy przy wydatnej pomocy sponsorów zapewniają dla każdej grupy prezentującej jadło, wartościowy upominek, który jest rekompensatą za trud gospodyń, które je przyrządziły oraz posiłek dla 5 członków delegacji. Mamy nadzieję, że także na Waszym terenie znajdą się organizacje kobiece, które zechciałyby zaistnieć na „kulinarnym forum" i przygotować kilka potraw na podstawie „babcinych" przepisów. Z reguły przyjmuje się zaprezentowanie co najmniej trzech potraw gotowanych i dwóch wypieków. Podaje się je w dwóch wariantach: dla szerokiej rzeszy uczestników za symboliczną /ustaloną przez siebie/ opłatą oraz w niewielkiej ilości każdej z prezentowanych potraw na „Włościański stół" do degustacji przez sponsorów i zaproszonych gości. Dla każdej grupy zapewniamy stolik – miejsce pod eksponowanie przywiezionych potraw, natomiast nakrycie i naczynia potrzebne do podania poszczególnych dań są w gestii każdej grupy.
Proponujemy, by z każdej gminy wytypowano 1-2 grupy. Przy dużej ilości zgłoszeń o udziale w imprezie zdecyduje ich kolejność.
W przypadku przyjęcia naszego zaproszenia prosimy o potwierdzenie na załączonej karcie zgłoszenia albo przesłanie e-mailem do dnia 15 maja 2018 roku na adres:

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk,
Giedlarowa 285