Obchody Trzeciomajowe w Brzózie Królewskiej

3majbrzozaMaj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. Pierwszy maj zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Drugi maj został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. Dzień Flagi poprzedza święto 3 Maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku. W Brzózie Królewskiej dzień ten obchodzony był niezwykle uroczyście. Rozpoczął się Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Tuż po jej zakończeniu wszyscy zebrani przemaszerowali pod Pomnik Poległych i Pomordowanych Podczas I i II Wojny Światowej. Na miejscu odśpiewany został Hymn i Rota. Następnie po krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, apelu poległych i modlitwie pod przewodnictwem Ks. Edwarda Kołodzieja poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. W tym roku hołd poległym symbolicznie oddali Radni Brzózy Królewskiej, Dyrektor Zespołu Szkół wraz z przedstawicielami społeczności szkolnej oraz delegacja Ośrodka Kultury. Dziękujemy Ks. Edwardowi Kołodziejowi, Dyrektorowi Zespołu panu Marianowi Grabarz oraz pani Annie Paluch za współpracę.

jadlo m

naszanoc m