GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

"Canta Rhei" na XVIII i XII Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej

19 maja 2019 r. w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku odbył się XVIII Regionalny i XII Podkarpacki Przegląd Pieśni Maryjnej. Wspomniany Przegląd Pieśni Maryjnej z roku na rok bardzo się rozrasta w ilość biorących udział wykonawców, zespołów śpiewaczych, solistów jak również chórów. W powyższym przeglądzie czynny udział brał również działający przy Ośrodku Kultury gitarowy zespół wokalno instrumentalny "Canta Rhei". "Sal-we Regina" oraz "Maryjo pragniemy Cię Miłować"  - to pieśni, których słowa z języka włoskiego przetłumaczyła na potrzeby zespołu  pani instruktor a zarazem opiekun grupy zespołowej Pani Elżbieta Wnęk.

Czytaj więcej: "Canta Rhei" na XVIII i XII Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej

Obchody Dnia Strażaka w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 04.05.2019 r. Druhowie z OSP w Chałupkach Dębniańskich obchodzili swoje święto tj.  "Dzień Strażaka" - na Świętego Floriana. O godzinie 17.30 Druhowie OSP z Chałupek Dębniańskich razem z zaproszonymi druhami OSP z Grodziska Nowego w wojskowym szyku przy marszowych dźwiękach Strażackiej Orkiestry Dętej z Grodziska Dolnego wyruszyli z placu Ośrodka Kultury do parafialnego kościoła na uroczysta Mszę Świętą odprawianą przez KS. proboszcza Jana Szczepaniaka w ich intencji. 

Czytaj więcej: Obchody Dnia Strażaka w Chałupkach Dębniańskich

Niedziela palmowa w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 14.04.2019 r. w Kościele katolickim Niedziela Palmowa. Kończy okres Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień. "Zaczynamy najważniejszy tydzień w roku"
Dzień ten upamiętnia triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy na święto paschy. W tradycji chrześcijańskiej palma wielkanocna jest symbolem męczeństwa i triumfu
– Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz nieśmiertelności duszy.

Czytaj więcej: Niedziela palmowa w Chałupkach Dębniańskich

Wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 10.04.2019r . członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zakończyły rękodzieło artystyczne z warsztatów bibułkarskich przeprowadzonych w Ośrodku Kultury. Na powyższych warsztatach panie z KGW nauczyły się, możemy tak powiedzieć, wyczarowania pięknych kwiatów ogródkowych i polnych, które następnie posłużyły do wyplatania dużej palmy wielkanocnej. 

Czytaj więcej: Wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej w Chałupkach Dębniańskich

Warsztaty kulinarne w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 29.o3.2019 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się warsztaty kulinarne pod przewodnim hasłem ,,DOMOWE WYROBY NIE PSUJĄ WĄTROBY", a kulinarnie była to domowa pizza o rożnych smakach. W powyższych warsztatach w ramach wzajemnej współpracy brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej, a mianowicie klasa II z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską.

Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne w Chałupkach Dębniańskich

Wiklinowe i brzozowe rękodzieło - wielkanocne zające i pisanki

,,Trochę wyobraźni , gdy zwinne paluszki i małe rączki ,
wyplotły rękodzieło - wielkanocne jajeczka i zajączki"

 W dniu dniu 22.III.2019r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich zorganizowano w ramach wzajemnej współpracy jednodniowe warsztaty dla dzieci szkolnych

W powyższych warsztatach uczestniczyła klasa II Szkoły Podstawowej ze swoją wychowawczynią panią Teresa Muszyńską.

Czytaj więcej: Wiklinowe i brzozowe rękodzieło - wielkanocne zające i pisanki

Ferie w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało... Gdzie ten luty, groźny, zły, który szczerzył mrozu kły; Kiedy, gdy humor dobry miał na saneczkach z górki gnał? I bałwanki lepił z nami, szyby zdobił nam kwiatami. W obecnym roku 2019 Ośrodek Kultury - miał pomysłów pełną głowę No i na szczęście - co najważniejsze .... Dzieciom wciąż daje ... fajne ferie zimowe!

Czytaj więcej: Ferie w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich

Jubileusz 60-lecia KGW w Chałupkach Dębniańskich

"Dzień za dniem szybko się plecie i już KGW
z Chałupek Dębniańskich obchodziło swe 60- lecie."

Powyższa uroczystość odbyła się w dn. 24.XI.2018r. Możemy śmiało powiedzieć, że Koło Gospodyń Wiejskich z Chałupek Dębniańskich obchodziło swoje Brylantowe Gody, a powstało ono w 1959 roku przy działającym wtedy prężnie Kółku Rolniczym. Impreza przygotowana była przy pomocy wsparcia LGD Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy.

Czytaj więcej: Jubileusz 60-lecia KGW w Chałupkach Dębniańskich