GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Święto Niepodległości w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 11 listopada w Chałupkach Dębniańskich odbyły się uroczyste obchody 101 rocznicy Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. O godzinie 10.30 Ks. Proboszcz Jan Szczepaniak wygłosił homilię i odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich z udziałem władz samorządowych, Orkiestry Dętej z Brzózy Królewskiej i Pocztów Sztandarowych Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w Chałupkach Dębniańskich

Dożynki Parafialne w Chałupkach Dębniańskich

Dzień 15 sierpnia piękne święto dziękczynienia rolników i dzielenia się z innymi świeżo upieczonym chlebem. Może nie wszyscy mają świadomość jak wiele potrzeba mozolnej ciężkiej pracy rolnika, który z namaszczeniem  pielęgnuje zasiane łany zbóż aby wydały obfity plon. Plon, z którego będzie świeżo zmielona mąka a z niej wypieczony nowy chleb by dla wszystkich żyjących go starczyło. 

Czytaj więcej: Dożynki Parafialne w Chałupkach Dębniańskich

Piknik Rodzinny w Chałupkach Dębniańskich

W dniu 16 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie Wsi Chałupki Dębniańskie i Grodzisko Nowe we współpracy ze Szkołą Podstawową w Chałupkach Dębniańskich, GOK z/s w Giedlarowej, OK w Chałupkach Dębniańskich i przy ogromnym zaangażowaniu Sołtysa Sołectwa Chałupki Dębniańskie zorganizowało dla dzieci wspaniałą imprezę, a mianowicie: Piknik pod hasłem - ,,Zdrowe i Bezpieczne Wakacje".

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Chałupkach Dębniańskich

"Canta Rhei" na XVIII i XII Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej

19 maja 2019 r. w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku odbył się XVIII Regionalny i XII Podkarpacki Przegląd Pieśni Maryjnej. Wspomniany Przegląd Pieśni Maryjnej z roku na rok bardzo się rozrasta w ilość biorących udział wykonawców, zespołów śpiewaczych, solistów jak również chórów. W powyższym przeglądzie czynny udział brał również działający przy Ośrodku Kultury gitarowy zespół wokalno instrumentalny "Canta Rhei". "Sal-we Regina" oraz "Maryjo pragniemy Cię Miłować"  - to pieśni, których słowa z języka włoskiego przetłumaczyła na potrzeby zespołu  pani instruktor a zarazem opiekun grupy zespołowej Pani Elżbieta Wnęk.

Czytaj więcej: "Canta Rhei" na XVIII i XII Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej