GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Jubileusz 15-lecia Zespołu Dębnianie z Dębna

W dniu 27 października 2018 r. Zespół Śpiewaczy „Dębnianie” działający przy Ośrodku Kultury w Dębnie świętował swoje 15 urodziny. Z tej też okazji Koło Gospodyń Wiejskich przy wsparciu finansowym Lokalnej Grupy Działania „Stowarzyszenie Region Sanu i Trzebośnicy” w Wierzawicach zorganizowali imprezę pt. „Bo radość jest w nas”. W tym dniu byli z nami Wójt Gminy Pan Krzysztof Sobejko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Marek Krauz, Prezes Lokalnej Grupy Działania Pani Magdalena Niemczyk  oraz koleżanki i koledzy z zaprzyjaźnionych Kół. 

Czytaj więcej: Jubileusz 15-lecia Zespołu Dębnianie z Dębna

Pomoc Dębna dla Ukrainy

Już po raz drugi Ośrodek Kultury w Dębnie zorganizował akcję pomocy dla Polaków, oraz Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi na Ukrainie.  Uczniowie Zespołu Szkół w Dębnie i mieszkańcy Dębna bardzo pozytywnie odpowiedzieli na ten apel, a w tym razem do naszej akcji dołączyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gorzycach.

Czytaj więcej: Pomoc  Dębna dla Ukrainy

Dzień Papieski w Dębnie

Dnia 14 października 2018r. w całym kraju obchodzony był XVIII Dzień Papieski pt. „Promieniowanie ojcostwa” W tym Dniu Papieskim nasze rozważania
i działania skupiamy wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W bieżącym roku przeżywać będziemy: 60 rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły,40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Metropolity Krakowskiego. Dzień Papieski przeżywamy w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Dzień Papieski w Dębnie