GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Żołnierze wyklęci to polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Żołnierze wykleci zwani są również Niezłomnymi. Przyszło im walczyć w wyjątkowo trudnej sytuacji, kiedy Polska została zdradzona przez sojuszników i oddana w szpony Stalina, a w starciu z wrogiem- potęgą sowieckiego imperium nie mieli żadnych szans.

Czytaj więcej: W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” - warsztaty patriotyczne w Wierzawicach

Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

16 lutego podczas uroczystości Dnia Seniora w Hucisku wystąpiła grupa teatralna z Wierzawic z przedst. "Wdowa na wydaniu". Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich z Huciska a w szczególności pani Grażynie Buczkowskiej przewodniczącej koła za zaproszenie i miłe przyjęcie. Pozdrawiamy serdecznie organizatorów i mieszkańców Huciska. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzawicach za transport.

Czytaj więcej: Teatr z Wierzawic z występem w Hucisku

Walentynki w Wierzawicach

14 lutego w Bibliotece w Wierzawicach odbyły się "walentynkowe" warsztaty dla dzieci. Dzieci wykonywały serduszka, misie, kwiatki, które mogły podarować bliskiej osobie. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe laurki, kwiatki, serduszka i drobne upominki nazywamy „Walentynką". 

Czytaj więcej: Walentynki w Wierzawicach

Karnawałowe warsztaty kulinarne - tłusty czwartek w Wierzawicach.

Tłusty czwartek to zwieńczenie karnawału, dlatego utarło się, że to wtedy je się pączki. Aby tradycji stało się zadość, „ Król Pączek ” zagościł w Ośrodku Kultury w Wierzawicach w wersji słodkiej . W tym roku na karnawałowym warsztacie były mini pączki. Łatwe do przygotowania, a wykonane samodzielnie były najsmaczniejsze.

Czytaj więcej:  Karnawałowe warsztaty kulinarne - tłusty czwartek w Wierzawicach.

Premiera sztuki "Wdowa na wydaniu" w Wierzawicach

9 lutego 2020 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się premiera spektaklu „Wdowa na wydaniu” wystawiona przez Grupę teatralną z Ośrodka Kultury w Wierzawicach. Sala widowiskowa Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi, na przedstawienie licznie przybyli druhowie z OSP w Wierzawicach wraz z komendantem p. Mariuszem Turoszem, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz rodzina, przyjaciele występujących artystów i sympatycy teatru.

Czytaj więcej: Premiera sztuki "Wdowa na wydaniu" w Wierzawicach

Zajęcia feryjne w OK w Wierzawicach

Czas spędzony podczas ferii zimowych nie musi być nudny. Tym bardziej, że nie można liczyć na opady śniegu, które z pewnością urozmaiciłyby dzieciom wolne dni. Z całą pewnością nie było nudno 22.01.2020r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach, gdzie przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Wierzawicach odbyły się kolejne zajęcia w ramach ferii zimowych dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Zajęcia feryjne w OK w Wierzawicach

Ferie w Wierzawicach - zajęcia ruchowe

17.01.2020 to kolejny dzień ferii zimowych, dzień zabaw i zajęć, tym razem ruchowych dla dzieci w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Zajęcia ruchowe mają podstawowe znaczenie dla rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci. Niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej – czy jest to gimnastyka, rytmika, gry i zabawy ruchowe, czy wspólny spacer – kształtowana jest świadomość własnego ciała.

Czytaj więcej: Ferie w Wierzawicach - zajęcia ruchowe

"Piernikowe love"- warsztaty dekorowania pierników w Wierzawicach

Szczypta cynamonu, odrobina imbiru, dwie łyżeczki miłej atmosfery plus garść entuzjazmu i grupa fajnych dzieciaków, to tylko część składników z sekretu, by upiec i udekorować wyśmienite bożonarodzeniowe pierniki. Całej reszty uczestnicy dowiedzieli się podczas przedświątecznych warsztatów dekorowania pierników ”Piernikowe love”, które odbyły się 18.12.2019 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach.

Czytaj więcej: "Piernikowe love"- warsztaty dekorowania pierników w Wierzawicach