GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Ferie w Wierzawicach - zajęcia ruchowe

17.01.2020 to kolejny dzień ferii zimowych, dzień zabaw i zajęć, tym razem ruchowych dla dzieci w Ośrodku Kultury w Wierzawicach. Zajęcia ruchowe mają podstawowe znaczenie dla rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci. Niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej – czy jest to gimnastyka, rytmika, gry i zabawy ruchowe, czy wspólny spacer – kształtowana jest świadomość własnego ciała.

Czytaj więcej: Ferie w Wierzawicach - zajęcia ruchowe

"Piernikowe love"- warsztaty dekorowania pierników w Wierzawicach

Szczypta cynamonu, odrobina imbiru, dwie łyżeczki miłej atmosfery plus garść entuzjazmu i grupa fajnych dzieciaków, to tylko część składników z sekretu, by upiec i udekorować wyśmienite bożonarodzeniowe pierniki. Całej reszty uczestnicy dowiedzieli się podczas przedświątecznych warsztatów dekorowania pierników ”Piernikowe love”, które odbyły się 18.12.2019 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach.

Czytaj więcej: "Piernikowe love"- warsztaty dekorowania pierników w Wierzawicach

XVII Kapuściany Jarmark za nami!

15 września 2019 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się XVII edycja „Kapuścianego Jarmarku”. Mając na względzie bogactwo, różnorodność i obfitość tradycyjnych potraw charakteryzujących poszczególne środowiska lokalne, kierując się tradycją regionu a także sięgając do tradycji kulinarnych, chcemy przywrócić i nadać należne miejsce tradycyjnej kuchni polskiej. 

Czytaj więcej: XVII Kapuściany Jarmark za nami!

Wakacje w Wierzawicach

Biblioteka i Ośrodek Kultury w Wierzawicach zapewniają dzieciom różnorodne zajęcia podczas trwania akcji: "Wakacje z Kulturą". Na kolejnych lipcowych zajęciach dzieci kolorowały letnie pejzaże, bawiły się kalambury, odpowiadały na zagadki książkowe i quizy. Pani Lucyna Murdzia zapoznała dzieci z najnowszymi książkami dla dzieci.

Czytaj więcej: Wakacje w Wierzawicach