GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Bal karnawałowy w Maleniskach

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Bajeczny wystrój, skoczna muzyka i oczywiście kolorowe stroje - w takiej atmosferze bawiły się dzieci z Malenisk 4 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z wielką radością uczestniczyły w warsztatach wyrabiania masek karnawałowych, w tańcach i zabawach.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w Maleniskach

Dożynki Wiejskie w Maleniskach

Dnia 16 sierpnia 2020 roku mieszkańcy Malenisk oddali hołd za bogate plony ziemi. Dożynki wiejskie są symbolem dorobku i ciężkiej pracy rolników. Z tej okazji Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołtys Stanisław Leśko przygotowali wieniec dożynkowy. Serce które wykonali z kłosów zbóż oplatało obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Czytaj więcej: Dożynki Wiejskie w Maleniskach

Wakacje z Kulturą w Maleniskach

Tegoroczne „Wakacje z Kulturą” w Ośrodku Kultury w Maleniskach rozpoczęły się 20 lipca i trwały przez cały tydzień. Zaplanowane zajęcia przeplatały się ze sobą. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w działaniach plastycznych, ruchowych z elementami kodowania czy w zabawach z chustą animacyjną. Warsztaty ukierunkowane na sztuki plastyczne, które zostały zrealizowane to:

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Maleniskach

Dzień Flagi w Maleniskach

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi stanowi doskonały pretekst, by przyjrzeć się bliżej naszym narodowym barwom. Flaga to – obok godła i hymnu – podstawowy symbol polskiej państwowości. Na przestrzeni naszych bogatych dziejów, przez wieki przybierała ona różne formy, mniej lub bardziej zbliżone do tej powiewającej na masztach dzisiaj.

Czytaj więcej: Dzień Flagi w Maleniskach

Warsztaty plastyczne – „Dzień Kobiet” w Maleniskach

W dniu 9 marca dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Maleniskach świętowały Dzień Kobiet. Z tej okazji Ośrodek Kultury w Maleniskach zorganizował warsztaty plastyczne. Kartki, które wykonywały dzieci, to wspaniały pomysł na kwiaty dla ukochanej kobiety. Bukiety, które mogą żyć znacznie dłużej. Ten mały upominek będzie przypominał o wyjątkowości tego dnia.

Czytaj więcej: Warsztaty plastyczne – „Dzień Kobiet” w Maleniskach

„Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci

Święto zakochanych w Ośrodku Kultury w Maleniskach przebiegało bardzo kolorowo i radośnie. Ośrodek Kultury w Maleniskach przy współpracy ze Szkołą Filialną zorganizował warsztaty plastyczne pod tytułem „Walentynka”. Zadaniem uczestników było wykonanie walentynkowej laurki. Dzieci miały do dyspozycji kolorowe kartki o różnej fakturze, brokatowe listki i złote cekiny. 

Czytaj więcej: „Walentynka” – Warsztaty plastyczne dla dzieci

Podkategorie