GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Imaginacja z Biedaczowa na "Translacjach" w Rzeszowie

30.08.2018r zespół teatru plenerowego "Imaginacja" z Ośrodka Kultury w Biedaczowie wyjechał do Rzeszowa na widowisko teatru plenerowego z Troków na Litwie, które było prezentowane w ramach międzynarodowego festiwalu teatrów  "Translacje". Wyjazd,wraz z uroczystym obiadem dla wszystkich aktorów spektaklu, ufundował Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko .Zaproszenie na spektakl otrzymaliśmy od rzecznika Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie a było to widowisko historyczne"W cieniu korony". Po przyjeździe zajęliśmy miejsca w  "zielonej loży" nad brzegiem Wisłoka i oddaliśmy się fantastycznym pokazom światła, ognia, kostiumów i muzyki. Była to dla wszystkich wspaniała nagroda i niezapomniane zakończenie wakacji.

Czytaj więcej: Imaginacja z Biedaczowa na "Translacjach" w Rzeszowie

Grzybobranie w Biedaczowie

15 września 2018 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wraz z KGW wycieczkę rowerową-piknik pod hasłem "Grzybobranie". Sobotnim rankiem wyruszyliśmy do lasu na zbieranie grzybów, po czym udaliśmy się do Dworu szlacheckiego, gdzie przeliczyliśmy grzyby i wybraliśmy "Króla grzybiarzy".

Czytaj więcej: Grzybobranie w Biedaczowie

Flet zaczarowany w Biedaczowie

26.08.2018r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował kolejną premierę teatru plenerowego "Imaginacja" -b yła to bajka dla dzieci i dorosłych "Flet zaczarowany". Spektakl został zrealizowany i sfinansowany przez Urząd Gminy Leżajsk w ramch projektu "Zapobieganie patologiom wśród dzieci i młodzieży w Gminie Leżajsk". Pomimo  bardzo niesprzyjającej pogody spektakl odbył się i zgromadził liczną publiczność.Wśród obecnych byli miedzy innymi ks.proboszcz  Kazimierz Rojek, Wójt  Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko oraz gość  specjalny - aktor teatru "Maska" w Rzeszowie-Andrzej  Piecuch.

Czytaj więcej: Flet zaczarowany w Biedaczowie

Wakacje w Ośrodku Kultury w Biedaczowie

W lipcu 2018r Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował we współpracy z Biblioteką Publiczną  zajęcia dla dzieci na wakacjach. Biblioteka Publiczna  przygotowała dla najmłodszych "Spotkanie z bajkami" - czytanie i ilustrowanie bajek. Natomiast w Ośrodku Kultury odbywały się zajęcia plastyczne - lepienie z gliny, lepienie z masy solnej i zajęcia bibułkarskie. Dodatkowo prowadzimy  na wakacjach dla dzieci zajęcia teatralne i taneczne związane z przygotowywaniem spektaklu teatru plenerowego.

Czytaj więcej: Wakacje w Ośrodku Kultury w Biedaczowie

Bezalkoholowy festyn rodzinny w Biedaczowie

5.08.2018 r. Ośrodek Kultury  w Biedaczowie  zorganizował coroczny Bezalkoholowy festyn rodzinny. Impreza rozpoczęła się meczami piłkarskimi  młodzików  drużyn reprezentujących Biedaczów, Giedlarową, Żołynię i Grodzisko. W dalszej części swoje konkurencje i pokazy zaprezentowała miejscowa OSP. Dzieci bawił  teatr"Bazyl-Art"-zasponsorowany przez firmę 'Drewpan"-Sp.zoo. Bezpłatny plac zabaw  został z kolei  zasponsorowany przez  Urząd Gminy Leżajsk w ramach projektu "Zapobieganie patologiom wsród  dzieci i młodzieży". Również z tego projektu ufundowane zostały  nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach i zawodach sprtawościowych. W części artystycznej wystąpiły dzieci i młodzież, ktore zaprezentowały wiązankę patriotycznych  melodii w setną rocznicę odzyskania niepodległości.Festyn zakończył się bezalkoholową dyskoteką pod gwiazdami.

Czytaj więcej: Bezalkoholowy festyn rodzinny w Biedaczowie

Wycieczka z OK w Biedaczowie do Markowej

03 lipca 2018 roku Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wycieczkę autokarową do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, będącą częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Placówka ta, to nowoczesny obiekt, ukierunkowany na pokazanie bohaterskich i heroicznych postaw Polaków, którzy podczas okupacji niemieckiej – ryzykując własnym życiem – pomagali Żydom.
Podczas pobytu w Markowej zwiedzający odwiedzili również grób rodziny Ulmów, która 24 marca 1944 roku, za pomoc dwóm rodzinom żydowskim została bestialsko zamordowana. W 1995 roku Wiktoria i Józef Ulmowie zostali pośmiertnie uhonorowani tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, nadawanym przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem, zaś w 2010 roku Prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Wyjazd został sfinansowany i zrealizowany w ramach gminnego programu „Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym na terenie Gminy Leżajsk”.

Podkategorie