GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Brzozoki z występem w Ulanowie

Kolejnym miłym zaskoczeniem było dla nas zaproszenie zespołu Brzozoki z występem podczas konferencji "Turystyczny Szlak Dobrego Smaku" w Ulanowie w dn. 3 marca 2019 r. Grupa zaprezentowała część swojego dorobku artystyczno- kabaretowego, za co otrzymała gromkie brawa. Jeszcze raz dziękujemy Prezesowi LGD pani Magdalenie Niemczyk za możliwość zapromowania zespołu przed tak liczną publicznością, która przyjechała do Ulanowa z całego Podkarpacia.

Czytaj więcej: Brzozoki z występem w Ulanowie

Ferie w OK w Brzózie Królewskiej

Ferie zimowe to wyczekiwany przez uczniów dwutygodniowy odpoczynek od nauki i konieczności codziennego przychodzenia do szkoły. Najmłodsi mieszkańcy Brzózy Królewskiej , którzy spędzali ten wolny czas w domu, nie musieli się jednak wcale nudzić. Na aktywnych i chętnych czekały różnorodne zajęcia przygotowane przez miejscowy Ośrodek Kultury, które pozwalały nie tylko miło spędzić czas, ale także rozbudzić, czy rozwinąć swoje artystyczne umiejętności.

Czytaj więcej: Ferie w OK w Brzózie Królewskiej

Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

Dzień Seniora to okazja nie tylko do składania życzeń ludziom starszym, ale również do podziękowania im za obecność, mądrość, doświadczenie i pogodę ducha, którymi się z nami na co dzień dzielą. 9 lutego 2019 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej można było zobaczyć same uśmiechnięte twarze, same eleganckie panie i dostojnych panów. Właśnie w tym dniu świętowali miejscowi seniorzy, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Brzózie Królewskiej

Spotkanie Zespołów Tanecznych w Brzózie Królewskiej

W niedzielę 3 lutego 2019 r. po raz kolejny wszystkie grupy taneczne działające przy Zespole Szkół i Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zaprezentowały swoje umiejętności. Na scenie wystąpiło prawie 200 tancerzy, w różnych grupach wiekowych oraz w rozmaitych stylach tanecznych przygotowanych przez choreografów panią Jolantę Ciryt, panią Justynę Niźnik oraz pana Andrzeja Ciryta.

Czytaj więcej: Spotkanie Zespołów Tanecznych w Brzózie Królewskiej

Brzózańskie Jasełka w Wierzawicach

Jasełka to teatralne sceny na temat przyjścia Chrystusa na świat. Nazwa tego widowiska wywodzi się od słowa „jasło”, inaczej żłób i dlatego przedstawienia wyobrażające narodzenie Jezusa w stajence betlejemskiej nazwano jasełkami. 31 stycznia 2019 r. grupa teatralna Bagatelka działająca przy brzózańskim Ośrodku Kultury po raz kolejny wystąpiła z tym świątecznym przedstawieniem.

Czytaj więcej: Brzózańskie Jasełka w Wierzawicach

Brzozoki z występem w Mechowcu gm. Dzikowiec

26 stycznia 2019 r. zespół Brzozoki po raz kolejny w tym roku wystąpił na scenie. Tym razem grupa gościła ze swoim repertuarem w Mechowcu w Gminie Dzikowiec, gdzie swoje święto obchodzili seniorzy. Występ zespołu spotkał się z radosnym przyjęciem i został nagrodzony gromkimi brawami. Dziękujemy pani Bogumile Kosiorowskiej Dyrektor SCK w Dzikowcu oraz pani Wiesławie za zaproszenie do współpracy i za miłe przyjęcie.

Czytaj więcej: Brzozoki z występem w Mechowcu gm. Dzikowiec