GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Wakacje z Kulturą w Brzózie Królewskiej

W Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej zakończyła się pierwsza część zajęć wakacyjnych dla dzieci. W pierwszym dniu letnich warsztatów uczestnicy malowali solą. Piękna pogoda sprzyjała również organizacji wycieczek i zabaw w plenerze. Następnego dnia odwiedziliśmy miejscową "Brzózańska Stodołę"- miejsce, w którym można było zobaczyć narzędzia i sprzęty używane dawniej w gospodarstwach.

Czytaj więcej: Wakacje z Kulturą w Brzózie Królewskiej

Brzozoki na Parafiadzie w Górnie

16 czerwca 2019 r. zespół Brzozoki z Brzózy Królewskiej po raz kolejny gościł w Górnie.Tym razem grupa wystąpiła podczas Parafiady. Dziękujemy za zaproszenie Posłowi na Sejm RP Panu Mieczysławowi Miazga oraz Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Sokołów Młp. Panu Mieczysławowi Kobiernikowi. Za miłe przyjęcie dziękujemy również miejscowemu KGW.

Czytaj więcej: Brzozoki na Parafiadzie w Górnie

KGW Brzóza Królewska na warsztatach kulinarnych

W dniu 11.06.2019 r. delegacja KGW z Brzózy Królewskiej wzięła udział w warsztatach kulinarnych pt. "Turystyczny szlak dobrego smaku" prowadzonych przez pana Jerzego Nogala, gotującego w "Pytaniu na Śniadanie". W tym dniu odbyło się również nagranie do filmu promującego nasz region, podczas którego zaprezentował się Młodzieżowy Zespół Tańca Ludowego "Zagrodzianie".

Czytaj więcej: KGW Brzóza Królewska na warsztatach kulinarnych

Myśliwi z Towarzystwa Myśliwskiego im. Św. Huberta w OK w Brzózie

8 czerwca 2019 r. Ośrodek Kultury w Brzózie Królewskiej gościł w swoich progach myśliwych z Towarzystwa Myśliwskiego im. Św. Huberta w Leżajsku. Członkowie Koła Łowieckiego przez kilka godzin obradowali o sprawach łowiectwa. Dodać trzeba, że myśliwi również współpracują z miejscowym Ośrodkiem Kultury przy organizacji imprez kulturalnych.

Czytaj więcej: Myśliwi z Towarzystwa Myśliwskiego im. Św. Huberta w OK w Brzózie