GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Jubileusz 60-lecia KGW w Giedlarowej

W minioną sobotę Koło Gospodyń Wiejskich z Giedlarowej świętowało swoje 60-lecie. Władysława Wojtaś – długoletnia przewodnicząca KGW powitała gości ,wśród których znaleźli się między innymi: Ksiądz Proboszcz Jan Balicki, Wójt Gminy Krzysztof Sobejko, Radny Powiatowy – Sołtys Zdzisław Duszyński, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Dariusz Mędrek, Radni Rady Gminy Zofia Dąbek i Krzysztof Wiech, Dyrektor GOK Gminy Leżajsk Marek Krauz, Prezes LGD Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy” Magdalena Niemczyk, kierownik PODR oddział w Leżajsku Monika Czop, Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW Stefania Michałek, Prezes WZKiOR Mieczysław Bochenek, delegacje zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele sponsorów, organizacje z Giedlarowej oraz długoletnie członkinie KGW.

Czytaj więcej: Jubileusz 60-lecia KGW w Giedlarowej

Dwudniowe obchody Jarmarku Kulturalnego "Na Michała"

Za nami kolejne uroczyste obchody „Na Michała”, które odbyły się 29-30 września w Giedlarowej. Wydarzenie to uświetniły występy: Zespołu Pieśni i Tańca Racławice z Katolickiego Domu Kultury ARKA w Racławicach, Kapeli Ludowej z Wysokiej koło Łańcuta, Maraton Boogie i Zespołu Folklorystycznego Folusz. Tegorocznym obchodom towarzyszyły również uroczyste wydarzenia jakimi były poświęcenie odnowionego pomnika pamięci dedykowanego mieszkańcom Giedlarowej poległym w czasie wojen światowych oraz poświęcenie i przekazanie wozów strażackich dla OSP Giedlarowa.

Czytaj więcej: Dwudniowe obchody Jarmarku Kulturalnego "Na Michała"

Folusz charytatywnie w Białobrzegach

23 września w Białobrzegach obył się charytatywny piknik, podczas którego zbierane były pieniążki dla małej Izabeli Baran z Białobrzegów. Do udziału w pikniku został zaproszony Zespół Folklorystyczny FOLUSZ z Giedlarowej. Jako, iż cel imprezy był szczytny, zespół nie wahał się ani chwili. Foluszanie wystąpili z przedstawieniem satyrycznym „Poczekalnia”.

Czytaj więcej: Folusz charytatywnie w Białobrzegach

Święto Wsi Stare Miasto

W przedostatnią wakacyjną niedzielę odbyło się Święto Wsi Stare Miasto zorganizowane przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Starym Mieście oraz Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk i wsparciu Radnego Zbigniewa Matuszko, Sołtysa Grzegorza Szewczyka i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Mieście. Do wspólnego świętowania oprócz mieszkańców włączyli się również zaproszeni goście: Wicestarosta Leżajski Pan Zdzisław Leśko, Wójt Gminy Leżajsk pan Krzysztof Sobejko, Radny Rady Gminy Leżajsk pan Zbigniew Matuszko, Sołtys wsi Stare Miasto pan Grzegorz Szewczyk, Koło Gospodyń Wiejskich z Malenisk na czele z przewodniczącą panią Eweliną Cebula oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Piskorowic na czele z przewodnicząca panią Marią Wilman.

Czytaj więcej: Święto Wsi Stare Miasto

Święto Kwitnącej Lipy w Przychojcu

W dniu 08.07. 2018r. w miejscowości Przychojec odbyła się kolejna plenerowa impreza cykliczna pod hasłem ,, Święto Kwitnącej Lipy, na którą zaprosili jak również swą obecnością mieszkańców zaszczycili Wójt Gminy Leżajsk, GOK Gminy Leżajsk i Organizacje społeczne wsi Przychojec. Dla licznie przybyłej publiczności przygotowanych było wiele atrakcji. Między innymi z własnym rozrywkowym programem wystąpił zaproszony kabaret ,,Taka Potrzeba" z miejscowości Łapiguz w Gminie Zamość. W programie wokalnym wystąpił zespół śpiewaczy "Piganeczki" z miejscowości Pigany w Gminie Sieniawa oraz miejscowy zespół śpiewaczy
"Kalina " z Przychojca. Pięknym barytonem dwa utwory zaśpiewał solista Karol Jagiełło z Jelnej,w jego wykonaniu również przygotowana była śmieszna scenka kabaretowa. Dla dzieci i dorosłych zorganizowanych było tez kilka konkursów z nagrodami.
Wszyscy uczestnicy imprezy mieli szansę uczestniczyć w przygotowanej loterii fantowej, w której główną nagrodą był rower damski ufundowany przez w wójta gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejko, który drogą losowania przy komisji przypadł szczęśliwym trafem jednej z członkiń K GW. Możemy śmiało powiedzieć, że impreza była przednia z bardzo dużym wkładem pracy zaangażowanych członkiń z Koła Gospodyń Wiejskich i organizacji społecznych. Powyższa impreza zakończona była zabawą taneczną pod rozgwieżdżonym niebem.

Wakacje z Kulturą w Giedlarowej

Minął pierwszy tydzień "wakacji z kulturą" w Giedlarowej. Za nami zajęcia plastyczne, podczas których młodzi artyści przygotowywali swoje prace na konkurs, zajęcia taneczne oraz spotkanie z policjantem. Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.00. Przed nami jeszcze wiele tańca i zabawy, rozstrzygnięcie konkursu oraz kurs ratowania życia dla najmłodszych. Zapraszamy!

21 edycja Włościańskiego Jadła za nami!

jadlo mW minione niedzielne popołudnie na stadionie sportowym w Giedlarowej rozpoczęły się XXI Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło". Do wspólnego świętowania włączyła się liczna grupa zaproszonych gości- przedstawicieli władz samorządowych wojewódzkich, powiatowych i gminnych, przedstawicieli firm, organizacji, instytucji i stowarzyszeń z terenu gminy, przedstawicieli sponsorów.

Czytaj więcej: 21 edycja Włościańskiego Jadła za nami!

Spotkanie z żywym świadkiem historii w Giedlarowej

batory mDnia 20 kwietnia 2018 roku w Ośrodku Kultury w Giedlarowej miało miejsce spotkanie z Franciszkiem Batorym, bratem mra Józefa Batorego ps. "Argus", „Wojtek", „August", „Orkan", „żołnierza niezłomnego", który wraz z sześcioma innymi członkami IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" był przez trzy lata więziony i torturowany, a następnie 1 marca 1951 r. zamordowany strzałem w tył głowy w kazamatach mokotowskiego więzienia w Warszawie.

Czytaj więcej: Spotkanie z żywym świadkiem historii w Giedlarowej