Spotkanie opłatkowe w szkole w Biedaczowie

wrozby122.12.2016 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zgodnie z wieloletnią tradycją wziął udział w spotkaniu opłatkowym w Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Zespół śpiewaczy "Olszynka" przyniósł dzieciom stare kolędy i pastorałki, które wspólnie zaśpiewaliśmy. Opowiedzieliśmy też o dawnych wróżbach, które odprawiano na wsi w wigilijny wieczór. Na zakończenie wszystkich poczęstowaliśmy wigilijnym gołąbkiem roznosząc w ten sposób zapach świąt po całej szkole.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w szkole w Biedaczowie

Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

bozonarodzenioweW dniach 15-16 grudnia 2016r Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Warsztaty bożonarodzeniowe" dla dorosłych i dzieci. Sponsorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Biedaczowie. Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali choinki, aniołki, bombki, wianki i Mikołaje. Te wspaniałe dekoracje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a część prac z warsztatów została przekazana na aukcję dla chorego dziecka.

Czytaj więcej: Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

Spotkanie z zimą w Biedaczowie

zima7.12.2016r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie we współpracy z Biblioteką i Szkołą Podstawową zorganizował "Spotkanie z  zimą" dla dzieci klas "0-I". W programie było czytanie bajek oraz zagadki o zimie. Następnie bawilśmy się w rozróżnianie ciepłych i zimnych barw,oraz ubieraliśmy śnieżynkami "Pania Zimę". Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały z papieru Mikołaje na sankach.

Czytaj więcej: Spotkanie z zimą w Biedaczowie

Spotkanie z artystą-malarzem w Biedaczowie

rzasa16.11.2016r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował spotkanie  z artystą-malarzem Edwardem Rząsą dla uczniów Szkoły Podstawowej. Gość w interesujący sposób opowiadał o swojej pasji malowania, opowiadał ciekawe historie zwiazane z  powstawaniem obrazów oraz opisał stosowane przez siebie techniki malarskie. Odpowiadał także na liczne pytania dzieci, które z dużym zaciekawieniem oglądały prace Pana Edwarda. Na zakończenie gość zaprezentował także kilka swoich wierszy.

Czytaj więcej: Spotkanie z artystą-malarzem w Biedaczowie