GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEŻAJSK

Koncert kolęd i pastorałek w Gwizdowie

29.01 w Kościele Parafialnym w Gwizdowie odbył się Koncert kolęd i pastorałek. Wystąpiły dzieci, młodzież i dorośli: Schola parafialna, Piotr Młynek z dziećmi, Zespół śpiewaczy "Olszynka", Madzia Młynek, Szymek Jagustyn, Mateusz Urban.

Ferie w Kuchcikowie w Biedaczowie

kuchcikowoW dniach 18-19.01.2017r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Ferie w Kuchcikowie"- zajęcia kulinarne dla dzieci na feriach. Pod nadzorem pań z Koła Gospodyń dzieci przygotowywały wspólnie potrawy, które potem razem  degustowały. W drugim dniu  "Kuchcikowa" na zakończenie dzieci śpiewały kolędy karaoke i bawiły się do muzyki z bajek. Produkty do wykonania potraw zasponsorował radny wsi Łukasz Fleszar oraz hurtownia owoców i warzyw "Lobo" z Leżajska.

Czytaj więcej: Ferie w Kuchcikowie w Biedaczowie

Parafialne spotkanie opłatkowe w Biedaczowie

oplatek15.01.2017r.w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbyło się Parafialne spotkanie  opłatkowe zorganizowane przez Parafię w Gwizdowie. Na wstępie dzieci ze Szkoły Podstawowej zaprezentowały "Jasełka", po których wszyscy podzielili się  opłatkiem. Życzenia zebranym złożył Ks. Proboszcz -senior-Szymon Nosal. Na zakończenie Zespół Śpiewaczy "Olszynka" zaśpiewał wiązankę kolęd i pastorałek.

 

Czytaj więcej: Parafialne spotkanie  opłatkowe w Biedaczowie

Dzień Seniora w Biedaczowie

senior14.01.2017r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbył się Dzień Seniora. Imprezę swoją obecnością zaszcycił Wójt  Gminy Pan  Krzysztof Sobejko oraz ks. proboszcz-senior-Szymon Nosal. W części artystycznej wystąpiły muzykujące i śpiewające dzieci- Artur Majkut i Szymek Jagustyn oraz Zespół  Śpiewaczy "Olszynka", który przygotował róznorodny program artystyczny,w tym scenkę kabaretową.Impreze zakończyła wspólna zabawa taneczna.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Biedaczowie

Spotkanie opłatkowe w szkole w Biedaczowie

wrozby122.12.2016 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zgodnie z wieloletnią tradycją wziął udział w spotkaniu opłatkowym w Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Zespół śpiewaczy "Olszynka" przyniósł dzieciom stare kolędy i pastorałki, które wspólnie zaśpiewaliśmy. Opowiedzieliśmy też o dawnych wróżbach, które odprawiano na wsi w wigilijny wieczór. Na zakończenie wszystkich poczęstowaliśmy wigilijnym gołąbkiem roznosząc w ten sposób zapach świąt po całej szkole.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w szkole w Biedaczowie

Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

bozonarodzenioweW dniach 15-16 grudnia 2016r Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Warsztaty bożonarodzeniowe" dla dorosłych i dzieci. Sponsorem było Koło Gospodyń Wiejskich w Biedaczowie. Podczas warsztatów uczestnicy wykonywali choinki, aniołki, bombki, wianki i Mikołaje. Te wspaniałe dekoracje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a część prac z warsztatów została przekazana na aukcję dla chorego dziecka.

Czytaj więcej: Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie