„Folusz” na Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego w Trzcianie

folusz trzcianaOd 30 lat WDK w Rzeszowie organizuje Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego dla zespołów ludowych z całej Polski pielęgnujących autentyczny folklor taneczny, nieskażony stylizacją choreografów i instruktorów tanecznych.

Czytaj więcej...

Kurs komputerowy w giedlarowskim GOK-u.

kurs giedlarowaW miesiącu październiku w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej odbywał się kurs komputerowy przeznaczony dla osób dorosłych. Uczestniczyło w nim 18 osób.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie Powiatu Leżajskiego dla pracownika GOK

nagroda powiatW dniu 15 października br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród Powiatu Leżajskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sportu oraz nagród Starosty Leżajskiego dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Czytaj więcej...

Dotacja ORLEN dla OSP w Giedlarowej

gala ospSkuteczne ratowanie życia, zdrowia i mienia wymaga odpowiedniego sprzętu, który zapewni skuteczność i odpowiednią ochronę ratowników. Każdy zakup wymaga środków finansowych, których Ochotnicze Straże Pożarne poszukują niemal wszędzie.

Czytaj więcej...

Jarmark Kulturalny "Na Michała" w Giedlarowej

michal mPodobnie jak w latach ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej przy wsparciu Parafii pw. Świętego Michała Archanioła zorganizował imprezę folklorystyczną pod nazwą Jarmark Kulturalny „Na Michała", która odbyła się 27 września 2015 r. na parkingu przy Kościele Parafialnym w Giedlarowej. Współorganizatorem imprezy był Powiat Leżajski.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne w Starym Mieście za nami!

dozynki staremiastoDożynki to bardzo mocno zakorzeniona tradycja, jest nie tylko zwieńczeniem rolniczego trudu, ale także wyrazem hołdu i szacunku dla ciężkiej pracy rolników oraz dziękczynienia składanego Bogu za szczęśliwie zebrane plony.

Czytaj więcej...

Zakończenie zajęć wakacyjnych w Giedlarowej

osp giedlarowaW dniu 20 sierpnia w GOK w Giedlarowej odbyło się podsumowanie wakacyjnej Akademii Małego Artysty. W ramach cyklu zajęć odbywały się zajęcia artystyczne i ruchowe oraz projekcja filmów.

Czytaj więcej...

Porcelanowy jubileusz "Folusza"

jubileusz foluszW niedzielę 16 sierpnia 2015 roku przeżywaliśmy niezwykle uroczysty, wyjątkowy dzień – Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej obchodził Jubileusz – 20. rocznicę działalności artystycznej.

Czytaj więcej...

Foluszanie w Rymanowie Zdroju

rymanowWojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zaprosili do udziału w X jubileuszowej edycji Podkarpackiego Przeglądu Zespołów Obrzędowych o tematyce weselnej "Wesele Podkarpackie" w Rymanowie Zdroju giedlarowski Zespół Folklorystyczny „Folusz".

Czytaj więcej...

Zakończenie sezonu tanecznego w GOK w Giedlarowej

zakonczenie sezonu12.06.2015 roku w pierwszy dzień słonecznego lata odbyło się uroczyste zakończenie sezonu tanecznego zespołów i grup tanecznych działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej pod opieką Jolanty i Andrzeja Ciryt.

Czytaj więcej...

"Włościańskie Jadło" w Giedlarowej

jadlo 201524 maja 2015 r. na Stadionie Sportowym w Giedlarowej odbyły się Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej...

Korowal z Giedlarowej na planie filmu "Wołyń"

korowalNa terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej słynny polski reżyser filmowy Wojciech Smarzowski w pierwszych dniach maja br. rozpoczął zdjęcia do filmu „Wołyń".

Czytaj więcej...

XXIII Kwieniowe Harce Teatralne za nami...

harceW dniu 29 kwietnia 2015 r. GOK w Giedlarowej po raz dwudziesty trzeci zorganizował Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych pn: „Kwietniowe Harce Teatralne".

Czytaj więcej...

Włościańskie Jadło tuż, tuż...

pobrane 1Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk organizuje po raz siedemnasty Ogólnopolskie Prezentacje Tradycyjnych Potraw Wiejskich „Włościańskie Jadło", w dniu 24 maja 2015 r. o godz. 15.00 na stadionie sportowym w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

XXVII Wojewódzki Konkurs Ludowe Obrzędy i Zwyczaje

 27 Wojewódzki Konkurs „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje w Giedlarowej zakończony! Partnerem Głównym Konkursu było Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Spółka Akcyjna. Współorganizatorami byli: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, GOK Gminy Leżajsk oraz Restauracja "Stokrotka" w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Informacja dotycząca wyboru na stanowisko CHOREOGRAFA.

ogloszenieGOK Gminy Leżajsk informuje, że na stanowisko CHOREOGRAFA nie wybrano żadnego kandydata.

Nabór na stanowisko CHOREOGRAFA

ogloszenieDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Leżajsk ogłasza nabór kandydatów na stanowisko Choreografa dla zespołów tanecznych do samorządowej instytucji kultury.

Czytaj więcej...

Spektakl „Oj, co to się porobiło?” w Giedlarowej

sie porobiloW dniu 22 marca br. Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy Ośrodku Kultury w Giedlarowej przedstawiła inscenizację teatralną „Oj, co to się porobiło" wg tekstu Andrzeja Dembończyka „Kandydatki na żonę".

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w Giedlarowej

wykleci minW sobotę 14.03 2015r. w Ośrodku Kultury w Giedlarowej miało miejsce niecodzienne spotkanie autorskie. Głównym bohaterem był Kajetan Rajski , 20 letni student Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor książki „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych", od kilku lat zgłębiający historię powojennej Polski, a ściślej – losy „żołnierzy wyklętych" i ich rodzin.

Czytaj więcej...

Casting do musicalu "Skrzypek na dachu"

castingWe wtorkowe popołudnie, 3 marca 2015 roku, w GOK w Giedlarowej odbył się kolejny casting do musicalu "Skrzypek na dachu", nad którym prace ruszą niebawem.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261117
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
41
263
1612
1690
3998
7082
1261117

Twoje IP: 54.224.91.246
Server Time: 2018-06-18 07:44:21

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt