Ciąg dalszy podróży "Małego Księcia"

musical sarzyna"Mały Książę" to rodzaj przypowieści. Zdarzenia i sytuacje mają charakter przykładowy. Ilustrują nadrzędną prawdę - taką rolę pełnią spotkania bohatera, jego rozmowy z ludźmi na różnych planetach. Jest w tym dziele również coś z baśni. Został w nim przedstawiony fantastyczny świat, w którym nie zawsze rządzą prawa zgodne z naukową wiedzą.

Czytaj więcej...

Ferie w giedlarowskim GOK-u.

ferie giedlTegoroczne ferie zimowe w naszym województwie trwały od 2- 13 lutego. W programie ferii w giedlarowskim GOK-u znalazło się wiele atrakcji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Ferie z Kulturą

ferieZapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych podczas ferii w poszczególnych Ośrodkach Kultury.

 

 

Czytaj więcej...

Święto Seniorów w Giedlarowej

dzien senioraJak co roku, w styczniu, tak i tym razem 22 stycznia w GOK Giedlarowej odbyły uroczyste obchody Dnia Seniora.
Seniorzy dopisali i licznie zgromadzili się na sali widowiskowej miejscowego domu kultury. Nie zabrakło również zaproszonych na tę okoliczność gości.

Czytaj więcej...

VII Giedlarowskie Spotkanie Opłatkowe

oplatekZainicjowane przed sześcioma laty przez Giedlarowską Parafię i Zespół Szkół Noworoczne Spotkanie Opłatkowe cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Organizowane początkowo w szkole – od trzech przyłączył się do tej szlachetnej inicjatywy Ośrodek Kultury w Giedlarowej udostępniając swoje podwoje.

Czytaj więcej...

Lasowiackie Kolędowanie w giedlarowskim GOK-u

lasowiackie„Lasowiackie Kolędowanie" to impreza kolędnicza mająca na celu pokazanie najstarszych form kolędowania na terenie podleżajskich wsi, to znaczy zaprezentowanie widowisk zawierających elementy obrzędowości świąt „godnich" oraz archaicznych kolęd i pastorałek, które coraz bardziej zanikają.

Czytaj więcej...

Zespół Folusz z kolędą w Kolbuszowej

folusz kolbuszowaZespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej na Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej.
Kolędowanie to ta forma obrzędowości dorocznej Polaków, która stale cieszy się ogromnym powodzeniem.

Czytaj więcej...

Wigilia dla osób samotnych z terenu Gminy Leżajsk

wigilia gopsDo tradycji należy już organizowanie wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Leżajsku, GOK i KGW w Giedlarowej wigilii dla osób samotnych zamieszkałych na terenie naszej Gminy.

Czytaj więcej...

Premiera Musicalu "Mały Książę" w Giedlarowej

musicalW niedzielne popołudnie, 21 grudnia 2014 roku, na sali widowiskowej GOK w Giedlarowej odbyła się premiera Musicalu "Mały Książę" przygotowanego przez GOK Gminy Leżajsk oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Konkursu Szopek i Rekwizytów Kolędniczych

szopkiW dniu 18 grudnia 2014 roku w GOK w Giedlarowej odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, Gwiazd i Rekwizytów Kolędniczych. Na konkurs wpłynęło 39 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Leżajsk.

Czytaj więcej...

"Mały Książę" tuż, tuż....

proba musicalW Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej trwają ostatnie, generalne próby przed niedzielną premierą musicalu "Mały Książę". Aktorzy biorący udział w musicalu ćwiczą pod okiem fachowców od kilku miesięcy. Efekty tych prac będą mogli Państwo podziwiać już w najbliższą niedzielę 21 grudnia.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe "Studio nagrań" w Giedlarowej

studio16 grudnia br. pracownicy wraz dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej nagrywali kolędę "Jezusa narodzonego" z dedykacją dla wszystkich sympatyków GOK, sponsorów, społeczników, zespołów i ludzi dobrej woli.

Czytaj więcej...

KGW z Giedlarowej w Galerii Nowy Świat w Rzeszowie

nowy swiatW sobotę, 13 grudnia 2014 roku, w Galerii Nowy Świat w Rzeszowie odbyła się V edycja Konkursu Bożonarodzeniowego przygotowanego dla Lokalnych Grup Działania, w którym wzięło udział 19 grup: Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z całego Podkarpackiego.

Czytaj więcej...

Wystawa Jubileuszowa w GOK w Giedlarowej

wystawaKolejnym ważnym punktem obchodów 50-lecia GOK była Wystawa Jubileuszowa, która odbyła się 30 listopada 2014 roku w Giedlarowej. Ta rocznica skłania do wspomnień i zaglądania w przeszłość. W związku z jubileuszem przeglądamy kroniki, oglądamy stare zdjęcia i czytamy relacje prasowe z wydarzeń, które miały tu miejsce.

Czytaj więcej...

Gminne Obchody Święta Niepodległości

9listopadaW dniu 9 listopada 2014 r. w Giedlarowej odbyły się gminne Obchody 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Giedlarowej z udziałem władz samorządowych i mieszkańców oraz pocztów sztandarowych OSP i Zespołu Szkół w Giedlarowej.

Czytaj więcej...

Spotkanie KGW z terenu gminy w Giedlarowej

spotkanie kgwW dniu 23 października 2014 r. w Giedlarowej odbyło się spotkanie przedstawicielek KGW z Gminy Leżajsk z panią Janiną Kuźniar - Prezes ZW KGW w Rzeszowie i panią Stefanią Michałek - Wiceprezes ZW KGW w Rzeszowie. Gościem był też pan Mieczysław Bochenek - Prezes WZRK i OR.

Czytaj więcej...

Jesienne Spotkania Teatralne w GOK w Giedlarowej

jesienne teatryW weekend, 24-26 października 2014 r., sala widowiskowa GOK tętniła życiem teatralnym. W pierwszy dzień trzeciej edycji Jesiennych Spotkań z Teatrem licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć sztukę teatralną „Kalosze", komedyjkę w jednym akcie Aleksandra Fredry, w wykonaniu Zespołu Teatralnego z Tarnogrodzkiego Domu Kultury.

Czytaj więcej...

II Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej w Giedlarowej

biesiadny19 października 2014 roku w GOK w Giedlarowej odbył się "II Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej''.

Czytaj więcej...

Nagrody Powiatu Leżajskiego w dziedzinie kultury dla animatorów Gminy Leżajsk

nagrodypowiatu m14 października 2014 roku w Dworku Starościńskim w Leżajsku miało miejsce wręczenie dorocznych nagród Powiatu Leżajskiego w dziedzinie kultury.

Czytaj więcej...

Złoty Jubileusz GOK - Jarmark Kulturalny "Na Michała"

50lat mW dniu 28 września 2014 roku Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk obchodził Jubileusz 50-lecia działalności.

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1261117
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
41
263
1612
1690
3998
7082
1261117

Twoje IP: 54.224.91.246
Server Time: 2018-06-18 07:44:32

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt