Dzień Seniora w Wierzawicach

seniorW sobotę 2 lutego 2013 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Wierzawicach odbył się coroczny „Dzień Seniora".

Czytaj więcej...

Wystawa pokonkursowa "Szopki, gwiazdy i atrybuty kolędnicze" w Wierzawicach

szopkiW dniach 14 – 25 stycznia w Domu Kultury w Wierzawicach odbyła się wystawa pokonkursowa "Szopki, gwiazdy i atrybuty kolędnicze". Organizatorem konkursu był GOK Gminy Leżajsk i Stowarzyszenie Miłośników Folkloru Wsi Leżajskiej.

Czytaj więcej...

„Kalejdoskop” w ”Jasełkach 2013” w Jarosławiu

11 stycznia 2013 r. grupa teatralna „Kalejdoskop" z Ośrodka Kultury z Wierzawic wzięła udział w XVI Spotkaniach Teatralnych "Jasełka 2013" organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Grupa „Kalejdoskop" za przedstawione „Jasełka" zajęła III miejsce.

X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

przeglad_koled17 stycznia 2013r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla dzieci ze Szkół Podstawowych

Jubileuszowy X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek otworzył Wójt Gminy Leżajsk p. Krzysztof Sobejko i Dyrektor GOK w Giedlarowej p. Marek Krauz.

Imprezę poprowadził ks. Maciej Wojtas z Wierzawic. W imprezie zaprezentowały się zespoły wokalne, wokalno- instrumentalne, chóry i soliści ze SP i OK w Dębnie, OK z Piskorowic, GOK w Kuryłówce, SP w Nowej Sarzynie, SP i OK w Chałupkach Dębniańskich, ZS ze Starego Miasta, GOK w Giedlarowej, ZS i OK w Wierzawicach, ZS w Grodzisku Dolnym, ZS i OK w Brzózie Królewskiej, SP w Przychojcu ,SP w Dąbrowicyoraz uczniowie Społecznej SP z Wólki Grodziskiej.

Ogółem wystąpiło ok. 140 osób.

Czytaj więcej...

Kuchnia małej gosposi w Wierzawicach

kuchniaZajęciach kulinarne "Kuchnia małej gosposi" odbyły się w Ośrodku Kultury w Wierzawicach w czwartek 13 grudnia. Dzieci uczyły się przygotowywania placków ziemniaczanych /obierały ziemniaki, cebulę, tarły na tarce, przyprawiały do smaku/ i po usmażeniu wszyscy się nimi częstowali. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną

kartkiW dniu 14 grudnia w Bibliotece Publicznej w Wierzawicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najładniejszą kartkę świąteczną .   Autorzy wyróżnionych prac plastycznych otrzymali nagrody książkowe  ufundowane przez Bibliotekę. Ośrodek Kultury w Wierzawicach dziękuje wszystkim biorącym udział w konkursie .

Czytaj więcej...

Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Wierzawicach

mikolajW dniu 5 grudnia najmłodsze dzieci wraz z rodzicami zebrały się w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Wierzawicach na spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Dzieci działające przy Ośrodku Kultury przygotowały część artystyczną /wiersze, piosenki/ na powitanie dostojnego gościa.

Czytaj więcej...

Zabawa andrzejkowa

andrzejki29 listopada w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci należących do kół zainteresowań. Wigilia św. Andrzeja to tradycyjny wieczór wróżb, dziewczęta w tym dniu usiłowały dowiedzieć się czegoś o swym przyszłym losie.

Czytaj więcej...

Warsztaty artystyczne

warsztatyW Ośrodku Kultury w Wierzawicach prowadzone były warsztaty artystyczne, dzieci wykonywały stroikina święto zmarłych.

Czytaj więcej...

Impreza integracyjna "Piosenka jest dobra na wszystko”

integracjaW dniu 10 listopada 2012r. odbyła się w Ośrodku Kultury w Wierzawiach impreza integracyjna "Piosenka jest dobra na wszystko" połączona z zabawą andrzejkową. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Region Sanu i Trzebośnicy" przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach. Część artystyczną uświetniły występy zespołu „Remedium" i solistów: Jana Fimiarza i Magdaleny Niemczyk.

W zabawie uczestniczyły delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z Dębna, Giedlarowej, Chałupek Dębniańskich, Woli Zarzyckiej i Huciska.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa, rysunku i płaskorzeźb

malarstwoW dniu 16 października 2012 w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Renaty Wawrzaszek i Andrzeja Buszty z Wierzawic oraz malarstwa Katarzyny Muszyńskiej i płaskorzeźb Dariusza Drozdowskiego z Chałupek Dębniańskich a także rysunku Marzeny Rzeszutko z Wierzawic.

Czytaj więcej...

Kapuściany Jarmark

kapustaW dniu 23 września 2012r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się impreza folklorystyczna „Kapuściany Jarmark" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

W tegorocznej imprezie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich: z Dębna, Huciska ze Starego Miasta, Woli Zarczyckiej, Wierzawic oraz Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej.

Kapuściany Jarmark jest jedną z tych imprez, które promują i rozpowszechniają tradycyjną polską kuchnię ze względu na walory smakowe i zdrowotne tych potraw. Nie sposób wymienić wszystkich, przygotowywanych od pokoleń wspaniałych potraw z kapusty m. in.: kapustę z grochem, pierogi z kapustą, łazanki, gołąbki z kaszą gryczaną, jaglaną, ryżem, surówki z kapusty białej, czerwonej, pekińskiej, bigosem, kapuśniakiem z żeberkami, krokietami itp. Takimi smakowitymi potrawami można było się raczyć podczas degustacji będącej jedną z najważniejszych części kapuścianego jarmarku w Wierzawicach.

Prezentacji potraw towarzyszyły występy zespołów ludowych i artystycznych: „Dębnianie" z Dębna, „Folusz" z Giedlarowej, „Azalia" z Woli Zarczyckiej, „Wierzawianie" z Wierzawic, kapela „Sami swoi" z Huciska, dziecięcy zespół „Śpiewające jagódki"z Wierzawic, solistka Patrycja Tabin oraz kabaret „Piganeczki" z Pigan.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk dziękuje za pomoc w organizacji imprezy: Kołu Gospodyń Wiejskich z Wierzawic, Wójtowi Gminy Leżajsk, Grupie Żywiec S.A. Browar w Leżajsku, Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Podkarpackiemu Oddziałowi Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy".

Czytaj więcej...

„Wakacje z Kulturą” w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

kulturaW lipcu trwa akcja „Wakacje z Kulturą" – we wtorki, środy i czwartki odbywają się zajęcia z dziećmi podczas których organizowane są:

– gry, zabawy świetlicowe, konkursy zręcznościowe, dyskoteka i grillowanie

- zajęcia plastyczne / lepienie figur z masy solnej, wycinanki z bibuły, malowanie farbami, kredkami/

- malowanie twarzy , mini kurs makijażu, areobik

- głośne czytanie bajek, ilustracje do nich – w Filii Bibliotecznej w Wierzawicach.

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne 2012

dozynki_gminneW niedzielę 19 sierpnia rolnicy z Gminy Leżajsk uczcili zakończenie tegorocznych żniw. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Wierzawicach. Mszę św. dziękczynną odprawił ks. proboszcz Marek Kowalik wraz z kustoszem Sanktuarium i Klasztoru O.O. Bernardynów w Leżajsku o. Joachimem Ciupą, ks. proboszczem Wincentym Skrobaczem, ks. Przemysławem Macnarem, ks. Józefem Gondkiem w intencji wszystkich rolników.

Czytaj więcej...

„Kapuściany Jarmark” 2011

W dniu 2 października w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się po raz kolejny „Kapuściany Jarmark”.

W tegorocznej imprezie uczestniczyło dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Leżajsk tj. z Chałupek Dębniańskich, Dębna, Giedlarowej, Biedaczowa, Brzózy Królewskiej, Huciska, Malenisk, Przychojca, Starego Miasta, Piskorowic, Rzuchowa i Wierzawic.

Kapuściany Jarmark jest jedną z tych imprez, które promują i rozpowszechniają tradycyjną polską kuchnię ze względu na walory smakowe i zdrowotne tych potraw.

Czytaj więcej...

XXIII Wojewódzki Konkursu „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje”,

W dniu 9 kwietnia 2011 r. w GOK-u w Wierzawicach odbył się XXIII Wojewódzki Konkurs „Ludowe Obrzędy i Zwyczaje”.

12 zespołów zaprezentowało przygotowane przez siebie widowiska obrazujące lokalne zwyczaje oraz obrzędy. Można było obejrzeć m. in. „Kiszenie kapusty”, „Swaty”, „Schadzka”, „Chrzest”.

Czytaj więcej...

JUBILEUSZ AMATORSKIEGO ZESPOŁU TEATRALNEGO

Amatorski Zespół Teatralny z Wierzawic w minioną niedzielę obchodził jubileusz 15-lecia swojego istnienia. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, zaprzyjaźnione zespoły oraz osoby, które wniosły znaczny wkład w działalność i rozwój zespołu.
Podczas uroczystości wójt Krzysztof Sobejko życzył członkom zespołu wielu sukcesów oraz radości podczas realizacji wspólnej pasji. Podziękował zespołowi za zaangażowanie i stałą obecność w życiu kulturalnym gminy.

Czytaj więcej...

Powiatowy festiwal kolęd i pastorałek

W dniu 14.01.2011r w Wierzawicach odbył się Powiatowy festiwal kolęd i pastorałek dla dzieci szkół podstawowych powiatu leżajskiego.

W festiwalu zaprezentowały się zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne ze SP w Dębnie,SP w Piskorowicach, SP w Nowej Sarzynie, SP w Chałupkach Dębniańskich, ZS w Starym Mieście, ZS w Giedlarowej, ZS w Wierzawicach, ZS w Grodzisku Dolnym, ZS w Brzózie Krolewskiej, GOK w Kuryłówce, GOK w Giedlarowej, OK w Dębnie, OK w Wierzawicach, OK w Piskorowicach. Ogółem wystąpiło 160 osób.

Czytaj więcej...

XI Spotkania Teatralne w Wierzawicach

W niedzielę 12 lutego  w sali Ośrodka Kultury w Wierzawicach odbyły się  XI Spotkania Teatralne
W Tegorocznej imprezie gościnnie  wystąpił zespół „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa  z widowiskiem   obrzędowym ”Wykopki”  w reżyserii  p. Danuta Nieckarz.

Czytaj więcej...

Dzień Matki i Dzień Dziecka w Wierzawicach

dzieckoW dniu 6 czerwca 2012r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się impreza z okazji "Dnia Dziecka" i "Dnia Matki".

Zaproszone mamy i dzieci ze Szkoły Podstawowej obejrzeli inscenizację: „ Porwanie rusałki" i bajkę o „ Jasiu i Małgosi" w wykonaniu grupy teatralnej „Kalejdoskop".

Czytaj więcej...

Zapraszamy

dnigminy m

 nocbrzoza m

festiwal m

 

dzienmamytaty m

konkursdebno m

 

lipa m

Dziewczynka z zapałkami

dziewczynka

Mały książę

ksiaze

Skrzypek na dachu

skrzypek

Odwiedzin

1262288
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni
Ten miesiąc
Poprzedni
Razem
209
551
1212
1571
5169
7082
1262288

Twoje IP: 54.81.105.205
Server Time: 2018-06-21 06:20:56

Polecane strony

 

facebookna_jagodybaner wojt