XII Spotkania Teatrów Wiejskich

teatryW dniach 9-10 lutego w sali Ośrodka Kultury w Wierzawicach odbyły się „XII Spotkania Teatrów Wiejskich".

Dzień 1

„Żywot Świątobliwej Genowefy"- zespół teatralny „Złota Zorza" z Chałupek Dębniańskich. Reż. Teodora Wojnarska, Scenografia – Krzysztof Pęcak

Dzień 2

- „Obrazek wigilijny"- zespół „Folusz" z GOK z Giedlarowej. Reż. Małgorzata Kula.

- „Blaszany kubek"- zespół teatralny z Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Rez. Halina Zając

Czytaj więcej: XII Spotkania Teatrów Wiejskich

„Kalejdoskop” w ”Jasełkach 2013” w Jarosławiu

11 stycznia 2013 r. grupa teatralna „Kalejdoskop" z Ośrodka Kultury z Wierzawic wzięła udział w XVI Spotkaniach Teatralnych "Jasełka 2013" organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Grupa „Kalejdoskop" za przedstawione „Jasełka" zajęła III miejsce.

X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

przeglad_koled17 stycznia 2013r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek dla dzieci ze Szkół Podstawowych

Jubileuszowy X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek otworzył Wójt Gminy Leżajsk p. Krzysztof Sobejko i Dyrektor GOK w Giedlarowej p. Marek Krauz.

Imprezę poprowadził ks. Maciej Wojtas z Wierzawic. W imprezie zaprezentowały się zespoły wokalne, wokalno- instrumentalne, chóry i soliści ze SP i OK w Dębnie, OK z Piskorowic, GOK w Kuryłówce, SP w Nowej Sarzynie, SP i OK w Chałupkach Dębniańskich, ZS ze Starego Miasta, GOK w Giedlarowej, ZS i OK w Wierzawicach, ZS w Grodzisku Dolnym, ZS i OK w Brzózie Królewskiej, SP w Przychojcu ,SP w Dąbrowicyoraz uczniowie Społecznej SP z Wólki Grodziskiej.

Ogółem wystąpiło ok. 140 osób.

Czytaj więcej: X Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Zabawa andrzejkowa

andrzejki29 listopada w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci należących do kół zainteresowań. Wigilia św. Andrzeja to tradycyjny wieczór wróżb, dziewczęta w tym dniu usiłowały dowiedzieć się czegoś o swym przyszłym losie.

Czytaj więcej: Zabawa andrzejkowa

Impreza integracyjna "Piosenka jest dobra na wszystko”

integracjaW dniu 10 listopada 2012r. odbyła się w Ośrodku Kultury w Wierzawiach impreza integracyjna "Piosenka jest dobra na wszystko" połączona z zabawą andrzejkową. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Region Sanu i Trzebośnicy" przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzawicach. Część artystyczną uświetniły występy zespołu „Remedium" i solistów: Jana Fimiarza i Magdaleny Niemczyk.

W zabawie uczestniczyły delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z Dębna, Giedlarowej, Chałupek Dębniańskich, Woli Zarzyckiej i Huciska.

Czytaj więcej: Impreza integracyjna "Piosenka jest dobra na wszystko”

Kapuściany Jarmark

kapustaW dniu 23 września 2012r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbyła się impreza folklorystyczna „Kapuściany Jarmark" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Leżajsk.

W tegorocznej imprezie uczestniczyły Koła Gospodyń Wiejskich: z Dębna, Huciska ze Starego Miasta, Woli Zarczyckiej, Wierzawic oraz Zespół Folklorystyczny „Folusz" z Giedlarowej.

Kapuściany Jarmark jest jedną z tych imprez, które promują i rozpowszechniają tradycyjną polską kuchnię ze względu na walory smakowe i zdrowotne tych potraw. Nie sposób wymienić wszystkich, przygotowywanych od pokoleń wspaniałych potraw z kapusty m. in.: kapustę z grochem, pierogi z kapustą, łazanki, gołąbki z kaszą gryczaną, jaglaną, ryżem, surówki z kapusty białej, czerwonej, pekińskiej, bigosem, kapuśniakiem z żeberkami, krokietami itp. Takimi smakowitymi potrawami można było się raczyć podczas degustacji będącej jedną z najważniejszych części kapuścianego jarmarku w Wierzawicach.

Prezentacji potraw towarzyszyły występy zespołów ludowych i artystycznych: „Dębnianie" z Dębna, „Folusz" z Giedlarowej, „Azalia" z Woli Zarczyckiej, „Wierzawianie" z Wierzawic, kapela „Sami swoi" z Huciska, dziecięcy zespół „Śpiewające jagódki"z Wierzawic, solistka Patrycja Tabin oraz kabaret „Piganeczki" z Pigan.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk dziękuje za pomoc w organizacji imprezy: Kołu Gospodyń Wiejskich z Wierzawic, Wójtowi Gminy Leżajsk, Grupie Żywiec S.A. Browar w Leżajsku, Starostwu Powiatowemu w Leżajsku, Podkarpackiemu Oddziałowi Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Lokalnej Grupie Działania Stowarzyszenie „Region Sanu i Trzebośnicy".

Czytaj więcej: Kapuściany Jarmark

Dożynki Gminne 2012

dozynki_gminneW niedzielę 19 sierpnia rolnicy z Gminy Leżajsk uczcili zakończenie tegorocznych żniw. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Wierzawicach. Mszę św. dziękczynną odprawił ks. proboszcz Marek Kowalik wraz z kustoszem Sanktuarium i Klasztoru O.O. Bernardynów w Leżajsku o. Joachimem Ciupą, ks. proboszczem Wincentym Skrobaczem, ks. Przemysławem Macnarem, ks. Józefem Gondkiem w intencji wszystkich rolników.

Czytaj więcej: Dożynki Gminne 2012

„Wakacje z Kulturą” w Ośrodku Kultury w Wierzawicach

kulturaW lipcu trwa akcja „Wakacje z Kulturą" – we wtorki, środy i czwartki odbywają się zajęcia z dziećmi podczas których organizowane są:

– gry, zabawy świetlicowe, konkursy zręcznościowe, dyskoteka i grillowanie

- zajęcia plastyczne / lepienie figur z masy solnej, wycinanki z bibuły, malowanie farbami, kredkami/

- malowanie twarzy , mini kurs makijażu, areobik

- głośne czytanie bajek, ilustracje do nich – w Filii Bibliotecznej w Wierzawicach.

Czytaj więcej: „Wakacje z Kulturą”  w Ośrodku  Kultury w Wierzawicach

„Kapuściany Jarmark” 2011

W dniu 2 października w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się po raz kolejny „Kapuściany Jarmark”.

W tegorocznej imprezie uczestniczyło dwanaście Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Leżajsk tj. z Chałupek Dębniańskich, Dębna, Giedlarowej, Biedaczowa, Brzózy Królewskiej, Huciska, Malenisk, Przychojca, Starego Miasta, Piskorowic, Rzuchowa i Wierzawic.

Kapuściany Jarmark jest jedną z tych imprez, które promują i rozpowszechniają tradycyjną polską kuchnię ze względu na walory smakowe i zdrowotne tych potraw.

Czytaj więcej: „Kapuściany Jarmark” 2011