GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

"A to Polska właśnie" w Biedaczowie

21.11.2018 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizował spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej zatytułowane "A to Polska właśnie". Dzieci zapoznały się z bajkami i autorami tworzącymi w okresie zaborów i zwiedziły po raz pierwszy bibliotekę. Wszyscy wykonywaliśmy okolicznościową plakietkę, a dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ich małej ojczyzny. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Czytaj więcej: "A to Polska właśnie" w Biedaczowie

Październikowy koncert pieśni Maryjnych w Gwizdowie

26.10.2018r . Ośrodek Kultury w Biedaczowie  zorganizował  "Październikowy koncert pieśni Maryjnych". W koncercie wzięły udział zespoły oraz soliści z Parafii  w Gwizdowie. Wśród wykonawców znaleźli   się: Zespół Śpiewaczy "Olszynka", Schola parafialna, Jola i Basia Majkut, Szymek Jagustyn , Piotr  Młynek oraz zespół młodzieżowy Piotra Więcława.
W tym samym  dniu zespół "Olszynka " wziął  udział w Przeglądzie piosenki biesiadnej, który odbywał się w GOK  Giedlarowa.

Czytaj więcej: Październikowy koncert pieśni Maryjnych w Gwizdowie

Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego

5.10.2018 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Biedaczowa zorganizowało wycieczkę dla swoich członkiń oraz dla społeczników  działających w zespołach amatorskich przy Ośrodku  Kultury. Wycieczka prowadziła szlakiem zamków. Zwiedziliśmy  pałac w Baranowie Sandomierskim, ruiny zamku w Krzyżtoporze oraz Starówkę w Sandomierzu wraz z muzeum figur woskowych z filmu "Ojciec Mateusz". Wyjazd został dofinansowany z funduszu wójta Gminy Leżajsk Krzysztofa  Sobejko.
 

Czytaj więcej: Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego

Imaginacja z Biedaczowa na "Translacjach" w Rzeszowie

30.08.2018r zespół teatru plenerowego "Imaginacja" z Ośrodka Kultury w Biedaczowie wyjechał do Rzeszowa na widowisko teatru plenerowego z Troków na Litwie, które było prezentowane w ramach międzynarodowego festiwalu teatrów  "Translacje". Wyjazd,wraz z uroczystym obiadem dla wszystkich aktorów spektaklu, ufundował Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko .Zaproszenie na spektakl otrzymaliśmy od rzecznika Teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie a było to widowisko historyczne"W cieniu korony". Po przyjeździe zajęliśmy miejsca w  "zielonej loży" nad brzegiem Wisłoka i oddaliśmy się fantastycznym pokazom światła, ognia, kostiumów i muzyki. Była to dla wszystkich wspaniała nagroda i niezapomniane zakończenie wakacji.

Czytaj więcej: Imaginacja z Biedaczowa na "Translacjach" w Rzeszowie

Grzybobranie w Biedaczowie

15 września 2018 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował wraz z KGW wycieczkę rowerową-piknik pod hasłem "Grzybobranie". Sobotnim rankiem wyruszyliśmy do lasu na zbieranie grzybów, po czym udaliśmy się do Dworu szlacheckiego, gdzie przeliczyliśmy grzyby i wybraliśmy "Króla grzybiarzy".

Czytaj więcej: Grzybobranie w Biedaczowie

Flet zaczarowany w Biedaczowie

26.08.2018r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował kolejną premierę teatru plenerowego "Imaginacja" -b yła to bajka dla dzieci i dorosłych "Flet zaczarowany". Spektakl został zrealizowany i sfinansowany przez Urząd Gminy Leżajsk w ramch projektu "Zapobieganie patologiom wśród dzieci i młodzieży w Gminie Leżajsk". Pomimo  bardzo niesprzyjającej pogody spektakl odbył się i zgromadził liczną publiczność.Wśród obecnych byli miedzy innymi ks.proboszcz  Kazimierz Rojek, Wójt  Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko oraz gość  specjalny - aktor teatru "Maska" w Rzeszowie-Andrzej  Piecuch.

Czytaj więcej: Flet zaczarowany w Biedaczowie

Podkategorie