GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Dekorowanie przydrożnej kapliczki

W tradycji Kościoła katolickiego maj poświęcony jest czci Matki Bożej. W Brzózie Królewskiej jest wiele przydrożnych kapliczek i krzyży. Jedne całkiem nowe, inne bardzo stare. Wszystkie bardzo piękne, często mające własną historię powstania. Dawniej w maju wieczorową porą ludzie zbierali się przy przydrożnych kapliczkach, aby śpiewem sławić Maryję.

Czytaj więcej: Dekorowanie przydrożnej kapliczki

Obchody trzeciomajowe w Brzózie Królewskiej

230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja tuż, tuż. W Brzózie Królewskiej corocznie odbywały się uroczyste obchody tego święta. Obecnie już drugi rok z rzędu ze względu na sanitarne obostrzenia trzeciomajowa uroczystość ma inną oprawę. Aby jednak uczcić to ważne dla każdego Polaka wydarzenie delegacje Ośrodka Kultury, miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych podczas I i II Wojny Światowej.

Czytaj więcej: Obchody trzeciomajowe w Brzózie Królewskiej

Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Brzózie Królewskiej

10 marca 2021 r. w Ośrodku Kultury w Brzózie Królewskiej odbył się wernisaż wystawy " O ludziach, dla ludzi...". Ekspozycja w ciekawy sposób przedstawiała kulturę Lasowiaków. W tym dniu świętowały również panie oraz sołtysi z Gminy Leżajsk. Zespół Brzozoki przygotował z tej okazji krótki program artystyczny. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uroczystość została ograniczona i dostosowana do wymogów sanitarnych.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Brzózie Królewskiej