GMINNY OŚRODEK KULTURY

GMINY LEZAJSK

Dzień Seniora w Biedaczowie

12.01.2019r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie zorganizował "Dzień Seniora". W tym roku trzy pary obchodziły swoje jubileusze zawarcia związku małżeńskiego. Wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko wręczył z tej okazji okolicznościowe dyplomy, kwiaty i prezenty. Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Ks. senior Stanisław Pawul, Dyr GOK-Marek Krauz, Radny-Łukasz Fleszar i komendant OSP Tadeusz Matuszek. W części artystycznej Zespół śpiewaczy "Olszynka" zaprezentował widowisko "U stryka po kolędzie". Wystąpiły również dzieci: Borys Szewc i Szymek Jagustyn, które grały i śpiewały kolędy. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy a dla chętnych była również chwila na zabawę taneczną. Obsługę kulinarną imprezy wykonało KGW w Biedaczowie a sponsorem była Piekarnia w Żołyni, która ufundowała okolicznościowe chleby dla jubilatów i wypieki cukiernicze.

Czytaj więcej: Dzień Seniora w Biedaczowie

Orszak Trzech Króli w Gwizdowie

06.01.2019 r. w Biedaczowie odbył się kolejny "Orszak Trzech Króli" zorganizowany przez organizacje działające przy Kościele Parafialnym w Gwizdowie. Kolorowy orszak przeszedł ulicami Gwizdowa i Biedaczowa prezentując po drodze jasełka uliczne i śpiewając kolędy. Na zakończenie dla wszystkich zebranych czekała grochówka i ciasto od sponsorów. Ośrodek Kultury w Biedaczowie brał udział w obsłudze technicznej imprezy.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli w Gwizdowie

Opłatek w Szkole Podstawowej w Biedaczowie

20.12.2018r. Zespół Śpiewaczy "Olszynka" wziął udział w spotkaniu opłatkowym z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Biedaczowie.
Zaśpiewaliśmy dzieciom stare kolędy i pastorałki, opowiedzieliśmy jak to dawniej chodziło się po kolędzie. Aby wszyscy poczuli smak zbliżających się świąt, poczęstowaliśmy  zebranych  świątecznymi piernikami ,a na zakończenie zaśpiewaliśmy  razem "Wśród nocnej ciszy". W ten to właśnie sposób zanieśliśmy dzieciom polską tradycję do szkoły.

Czytaj więcej: Opłatek w Szkole Podstawowej w Biedaczowie

Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

W dniach 13-14 .12.2018 r. w Ośrodku Kultury odbyły  się warsztaty bożonarodzeniowe  dla dzieci i dorosłych. Wykonywaliśmy bombki z filcu, choinki, mikołaje z mchu i aniołki  z papieru. Natomiast zapach świąt można było  poczuć  podczas pieczenia pierniczków, które  wykonały panie z  KGW   dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, którymi będą  częstowane podczas spotkania opłatkowego.

Czytaj więcej: Warsztaty bożonarodzeniowe w Biedaczowie

Wieczorek andrzejkowy w Biedaczowie

1.12.2018 r. w Ośrodku Kultury w Biedaczowie odbył się wieczorek andrzejkowy przygotowany  przez KGW Biedaczów. Było to spotkanie integracyjne Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji społecznych, podczas którego można było degustować potrawy staropolskie i zabawić się przy muzyce. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Krzysztof Sobejko oraz przedstawiciele KGW ze Starego Miasta, Brzózy Królewskiej i Malenisk  wraz  z zespołem "Maliniaki".

Czytaj więcej: Wieczorek andrzejkowy w Biedaczowie

"A to Polska właśnie" w Biedaczowie

21.11.2018 r. Ośrodek Kultury w Biedaczowie we współpracy z Biblioteką Publiczną zorganizował spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej zatytułowane "A to Polska właśnie". Dzieci zapoznały się z bajkami i autorami tworzącymi w okresie zaborów i zwiedziły po raz pierwszy bibliotekę. Wszyscy wykonywaliśmy okolicznościową plakietkę, a dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ich małej ojczyzny. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu narodowego.

Czytaj więcej: "A to Polska właśnie" w Biedaczowie

Październikowy koncert pieśni Maryjnych w Gwizdowie

26.10.2018r . Ośrodek Kultury w Biedaczowie  zorganizował  "Październikowy koncert pieśni Maryjnych". W koncercie wzięły udział zespoły oraz soliści z Parafii  w Gwizdowie. Wśród wykonawców znaleźli   się: Zespół Śpiewaczy "Olszynka", Schola parafialna, Jola i Basia Majkut, Szymek Jagustyn , Piotr  Młynek oraz zespół młodzieżowy Piotra Więcława.
W tym samym  dniu zespół "Olszynka " wziął  udział w Przeglądzie piosenki biesiadnej, który odbywał się w GOK  Giedlarowa.

Czytaj więcej: Październikowy koncert pieśni Maryjnych w Gwizdowie

Podkategorie